Твір на тему: «Порівняльна характеристика Сехисмундо і Гамлета» |

Твір на тему: «Порівняльна характеристика Сехисмундо і Гамлета»

...

Твір на тему: «Порівняльна характеристика Сехисмундо і Гамлета» 3.01/5 (60.29%) 274 голос[ов]

Твір на тему: «Порівняльна характеристика Сехисмундо і Гамлета»

Сехисмундо – це герой драми відомого іспанського драматурга Педро Кальдерона «Життя – це сон», яка була написана наприкінці двадцятих років XVII століття. За сюжетом драми королю Польщі Басиліо стає відомо з пророцтв, що його син стане жахливим тираном. Щоб врятувати своє королівство від такого володаря, він оголошує, що хлопчик народився мертвим, а сам заточує принца в гірській вежі.

Після того, як Сехисмундо подорослішав, король надає розпорядження перевести принца до королівського двору. Так він намагається перевірити, чи правдиві пророцтва зірок. А Сехисмундо, дізнавшись про те, що він справжній нащадок трону, впадає у гнів, який чіпає і винних, і невинних. Вимагаючи, щоб йому безперечно підкорялися, у припадку злості він вбиває слугу. Його знову роблять в’язнем, а нащадком свого трону Басиліо робить герцога Астольфо, який є прибічником Московії. Народу це не подобається, підіймається повстання, під час якого Сехисмундо визволяють і роблять спочатку ватажком повстанців, а потім і повноправним королем.

Але на цей раз його не цікавлять цінності і розваги, адже у Сехисмундо був час поміркувати та виділити для себе істинні та фальшиві цінності. Врешті решт він відрікається від престолу, а ураженим придворним Сехисмундо пояснює, чому це робить. «Життя – це сон», каже він, тим самим доводячи, що у цьому світі немає нічого вічного.

Знаходячись у вежі, Сехисмундо намагається зрозуміти, що ж у житті помилкове і ілюзорне, а що, дійсно, є справжнім. Саме ці роздуми багато в чому його міняють. А перший монолог Сехисмундо «О, я нещасний , горе мені !» дуже нагадує монологи іншого відомого персонажу – героя трагедії В. Шекспіра «Гамлет».

Сехисмундо часто порівнюють с Гамлетом, і це не випадково. І у Кальдерона, і у Шекспіра виведені схожі герої, дії яких спираються на їхні думки. Обидва принца, і Сехисмундо, і Гамлет, стикаються з трагічним станом оточуючого світу, з ворожою долею та інтригами близьких людей, обидва героя болісно сприймають неволю у своїх діях та вчинках. Але Сехисмундо вважає, що найнебезпечніше зло криється в нас самих, в той час, як Гамлет впевнений, що найбільше зло панує в навколишньому світі. Сехисмундо приходить к висновку, що для того, щоб стати справедливим володарем країни, насамперед, треба навчитися володарювати над собою.

Будучи лютим бунтарем проти неволі, долаючи в собі свавілля егоїзму, він усвідомлює, що свободу неможливо відділяти від строгих зобов’язань і що вирішальним кроком до справедливості є здатність людини бути справедливою і великодушною з оточуючими. Нажаль, Гамлету не вдається зробити такі висновки і він до кінця залишається у пошуку істини.

Про становлення нового Сехисмундо ми дізнаємось з прекрасних поетичних монологів, які відкривають душу цього героя. І якщо робити порівняння між Гамлетом і Сехисмундо, то нам ближче знайомий образ польського принца, ніж датського нащадка престолу, бо він все ж таки спромігся перебороти себе і знайти вірний життєвий шлях.


Завантаження...

Схожі твори

Коментарі

4 коментарі до “Твір на тему: «Порівняльна характеристика Сехисмундо і Гамлета»”
 1. Яна сказав:

  Дуже гарний твір

 2. Анна Крищук сказав:

  9-А не списуйте,він мій!!!

 3. Станіслав сказав:

  9-А школа №5 не списуйте він мій вон зі сайту су*и!!!!

 4. петро штахета сказав:

  дибще,твір мій.

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


дев'ять − 7 =или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)