Твір на тему: «Порівняльна характеристика героїв повісті В. Нестайко «Тореадори з Васюківки» |

Твір на тему: «Порівняльна характеристика героїв повісті В. Нестайко «Тореадори з Васюківки»

...

Твір на тему: «Порівняльна характеристика героїв повісті В. Нестайко «Тореадори з Васюківки» 3.96/5 (79.17%) 24 голос[ов]

Твір на тему: «Порівняльна характеристика героїв повісті В. Нестайко «Тореадори з Васюківки»

Відомий український дитячий письменник народився у родині службовців в місті Бердичеві Житомирської області. Після закінчення школи і філологічного факультету Київського державного університету В. Нестайко пішов працювати у редакцію журналу «Дніпро». Продовжив свою роботу молодий письменник у редакції журналу «Барвінок», а після цього перейшов до видавництва «Молодь», де і була надрукована його перша книга «Шурка і Шурко». Творча скарбниця В. Нестайка налічує багато кіносценаріїв і дитячих книжок, серед яких найбільш відомими є «В країні сонячних зайчиків», «Незвичайні пригоди у лісовій школі», «Пригоди Грицька Половинки», «П’ятірка з хвостиком» та інші. А повість «Тореадори з Васюківки» рішенням Міжнародної ради дитячої та юнацької літератури бала включена до Почесного списку Г.-Х. Андерсена. Згодом фільм за цією книжкою отримав Гран-Прі на Міжнародному кінофестивалі у Мюнхені. Сьогодні повісті й оповідання цього талановитого письменника перекладені багатьма мовами світу.

«Тореадори з Васюківки» В. Нестайка – це гумористична пригодницька повість. Події, які описані автором у цій книжці, настільки захоплюючі, що почавши її читати, вже не відриваєшся від оповіді доки не дійдеш до останньої сторінки, до останнього рядка. Прочитавши один раз, «Тореадорів» хочеться перечитувати ще і ще.

Головними персонажами повісті «Тореадори з Васюківки» є нерозлучні друзі Іван Рень і Павлуша Завгородній. Вони звичайні підлітки і школярі, які усе своє життя мешкають у селі Васюківка. Друзі – відомі на все селище фантазери, бешкетники і порушники дисципліни.

У одного з друзів досить незвичне ім’я – Ява. В повісті пояснюється, що це не ім’я, а прізвисько, яке причепилося до Івана з півторарічного віку. Саме тоді він, намагаючись вимовити своє ім’я, сказав: «Я – Ваня», а вийшло «Ява»…, яке причепилося до нього і стало його другим ім’ям. На вигляд він теж досить незвичайний. У Яви рясно вкрите веснянками обличчя і руде, постійно скуйовджене волосся. Це енергійний і відчайдушний хлопець. Саме Ява зазвичай є ініціатором витівок друзів та різноманітних їх вигадок. Вони то метро вирішать прокласти під Васюківкою, то влаштують бій биків, то театр шкільний організують. Та якими б не були вигадки Яви, вини завжди йшли у нього від душі і серця. Хлопець щиро вірив, що робить краще своїм односельцям та скрашує їхнє життя. Та Іван Рень був здатний не тільки на витівки та розваги, але й на серйозні вчинки. Наприклад, коли Ява не зміг здати екзамен з української мови і йому призначили переекзаменування, він сумлінно готувався до цієї перездачі. Вибрав хлопець для цього «безлюдний» острів і добрав для себе ім’я «Робінзон Кукурудзо».

А ось Павлуша Завгородній – це повна протилежність Яві. Я думаю, що саме тому, що хлопці такі різні, їм і вдалося стати кращими друзями. У порівнянні з Явою Павлуша дуже врівноважений і незвичайно спокійний хлопець. Та незважаючи на це, він повністю підтримує Яву у всіх його забавках і витівках та компенсує в них відчайдушність свого товариша. Павлуша мріє стати льотчиком та дуже любить малювати,але не менше за свого друга полюбляє таємниці і романтичні пригоди.

Тореадори з Васюківки Ява та Павлуша мають завжди лише добрі і благородні наміри. Та життєвого досвіду у них недостатньо, як недостатньо і знань. Тому друзі постійно потрапляють у прикрі ситуації. Нерозлучні товариші при цьому добре усвідомлюють свої помилки і прагнуть не повторювати їх. Але майже одразу хлопці вигадують і втілюють у життя нові авантюри і знову у них все йде не так, як вони хотіли.

Міні, як однолітку Яви і Павлуші, дуже зрозумілі їх бажання, наміри і вчинки. І якщо запитати, хто з них кращий, то буде досить важки відповісти на це питання. Бо ці школярі – єдине ціле, вони є прикладом справжньої дружби і доводять нам, що дружба – це велика сила. Для кожного з нас дуже важливо мати поруч із собою відданого і вірного товариша, який готовий піти за тобою в вогонь і воду, який не зрадить і допоможе у скрутній ситуації, завжди і в будь-яких обставинах прийде на виручку, бо він справжній друг.


Завантаження...

Схожі твори

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


+ шість = 14или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)