Твір на тему: «Оспівування кохання і дружби в сонетах Шекспіра» |

Твір на тему: «Оспівування кохання і дружби в сонетах Шекспіра»

...

Твір на тему: «Оспівування кохання і дружби в сонетах Шекспіра» 4.45/5 (88.97%) 116 голос[ов]

Твір на тему: «Оспівування кохання і дружби в сонетах Шекспіра»

Сонети Вільяма Шекспіра належать до чудових зразків ліричної поезії епохи Відродження. Всього Шекспіром створено 154 сонета. Більшість творів розкривають тему любові, але багато з них присвячені дружбі, філософським роздумам, а іноді в них відображаються питання художньої творчості. У багатій спадщині Шекспіра сонети займають особливе місце. Вони не створювалися автором для публікації, а були призначені лише для певних осіб з найближчого оточення поета. Сонети Шекспір ​​почав писати в 1590-х роках, коли цей жанр поезії став модним.

Відмінна риса сонетів Шекспіра – передача найтонших переживань людини в барвистих, часом несподіваних образах. Від багатьох інших сонетних циклів епохи Відродження вірші Шекспіра вирізняються тим, що в них дружбу віддано у перевагу перед любов’ю. Дружба вважалася ідеальною формою відносин, тому що вона вільна від чуттєвості. Це ясно виражено в багатьох сонетах Шекспіра. У деяких з них Шекспір ​​протестує проти традиції ідеалізованого зображення жінок, як було прийнято в ліриці з часів куртуазної літератури. Наприклад, у відомому 130-му сонеті автор сміливо протиставляє вигляд своєї коханої шаблонному поетичному портрету красуні:

«Її очі на зірки не схожі,

Не можна уста коралами назвати …

І все ж вона поступиться тим навряд чи,

Кого в порівняннях пишних оббрехали».

В 66-му сонеті Шекспіра дана похмура оцінка моралі суспільства, в якому панують брехня і несправедливість. Ці думки Шекспір ​​повторює вустами Гамлета в його знаменитому монолозі «Бути чи не бути». З настроїв сонети Шекспіра ближче до другого етапу його творчості, коли перед поетом розкрилася недосконалість світового устрою і життя людей. Його сонети носять сповідальний характер. Приклади поетичної сповіді можна знайти у багатьох великих поетів. Можна згадати вірш О. Пушкіна, присвячений Ганні Керн, «Я помню чудное мгновенье…».

Поезія піднімає художника над рівнем повсякденності. В віршах явища життя знаходять ідеальну красу. В сонетах Шекспіра вгадуються складні особисті взаємини, схиляння перед людською досконалістю і благородної дружбою. В одному з них описується любов до якоїсь Смуглянки із невловимою душею. Шекспір ​​мислить масштабами вічності і в той же час передає відчуття маленької, крихкої, легко уразливої людської істоти.

Мистецтво складення сонетів до Шекспіра налічувало вже чотири століття. За правилами сонетної лірики треба було висловити думки і почуття в 14 рядках із заздалегідь визначеною схемою рим. Серед перших десятків сонетів Шекспіра багато таких, які нагадують вірші на задану тему. Такі, наприклад, перші 17 сонетів, де поет умовляє друга одружитися і мати дітей. Можна тільки дивуватися фантазії поета, що знаходить стільки варіантів для вираження однієї і тієї ж думки.

Темою множини сонетів Шекспіра є швидкоплинність часу, приреченість всього прекрасного на зів’янення і загибель. Ця тема була дуже поширена в ліриці епохи Відродження, але Шекспір ​​знайшов нові художні засоби для її вираження. Поступово Шекспір ​​став порушувати канони сонетної лірики. В умовну форму сонета він вносив живі пристрасті, висвітлював непоетичні за поняттями того часу теми.

Якщо Шекспір ​​дивився на свої сонети як на твори інтимної лірики, то для нас вони мають глибше значення. В особистих почуттях відбивається час, у який жив поет. У сонетах показана трагедія кращих людей епохи Відродження. Ліричний герой спочатку живе в ідеальному світі, але пізніше він переживає такий же крах ілюзій, як Гамлет, як сам Шекспір, – трагедію катастрофи гуманізму. Правда життя виявляється суворою, переживання її болісні для тих, хто вірив в близьке торжество краси і розуму.

Мова сонетів Шекспіра наближається до живої мови, в ній багато образних порівнянь, взятих з повсякдення. У своїй ліриці Шекспір ​​застосовував такі художні прийоми, які підходили для розкриття теми. Він не належав до жодної школи, ні до однієї течії. Кращими перекладами сонетів Шекспіра є переклади С. Я. Маршака, які він зробив в 1940-і роки й за які отримав Державну премію. Маршак зумів досягти цілісності враження, виробленого кожним сонетом. Поет відтворив пружність і енергію шекспірівських віршів, показав їх витонченість і афористичність. По суті, Маршак дав цим творам нове життя. Значення сонетів Шекспіра досі величезне і в світовій, і в українській літературі.


Завантаження...

Схожі твори

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


+ 5 = дев'ятьили прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)