Твір на тему: « Основні теми творчості Ліни Костенко»


Твір на тему: « Основні теми творчості Ліни Костенко» 3.67/5 (73.33%) 3 голос[ов]

Є тема дуже суттєва в доробку Ліни Костенко. Це тема вірності собі. Вірність собі – це й вірність своїм переконанням, і вірність своїм друзям та коханим, і вірність вітчизні. Усі ті почуття стоять в одному ряду. І недарма в романі «Маруся Чурай» тема зради – головна тема твору – одночасно постає в її особистісному й у суспільному планах. Зрадити свою землю, своїх співвітчизників (зіставлення Байди й запроданця Яреми Вишневецького) і зрадити людину (Маруся Чурай – Грицько Бобренко) – однаково тяжкий моральний злочин. І корінь у них той самий:
«Що ж це виходить? Зрадити в житті

Державу – злочин, а людину – можна?!»

Тему вірності собі поетеса розвиває в багатьох творах. Тут і вірш «Шукайте цензора в собі», і невелика поема «Циганська муза» – про поетесу Панушу, яка знайшла в собі сили здійснити своє покликання.

Знайти своє «я», на шляху до цього подолати всі перешкоди й труднощі, утвердитися в житті як сильна особистість і відчути себе людиною, гідною цього звання, – ось провідна ідея багатьох творів Ліни Костенко.

Варто згадати ще й таки її твори, як «Древлянський триптих» і «Князь Василько» із циклу «Ікси історії», де авторка розповідає про трагічні наслідки людської жорстокості. Дарма, що йдеться про часи історичні: кожен з нас, читаючи їх, звертається думкою до соціальних і моральних проблем сучасного життя.

Ліна Костенко як поет, як митець заперечує позицію байдужості до зла й неправди, з якими людині доводиться стикатися в повсякденні. «Життя іде і все без коректур», – стверджує поетеса. Те, що людина вдіяла, виправити дуже важко, а іноді неможливо. «Ми живі, нам треба поспішати», щоб остаточно не нашкодити планеті.

Життя швидкоплинне, але непересічні людські цінності залишаються.

Поетеса майстерно поєднує вічні символи й запити сучасної цивілізації, яка не повинна відкидати людяність, духовність. Поезія Ліни Костенко допомагає людині знайти себе в складному сьогоденні, виконати своє призначення, в будь-яких ситуаціях не втрачати власної гідності.

«Поезією мислення» називають критики творчість поетеси. «Мислити – значить мати прагнення створювати світ (або, що однаково, задавати межі власному світові)», – писав Альбер Камю. Ліна Костенко створила власний світ. І в час, коли закладаються підвалини майбутнього духовного вівтаря, ім’я якому – самостійна Україна, ми повинні прагнути в цей світ потрапити.

Схожі твори

  • Сміливі завжди мають щастя Люди звикли говорити про себе, що вони щасливі або нещасні. Але у розумінні кожного, щастя неоднакове. А  деякі люди взагалі вважають себе нещасними все життя, тому що так і не […]
  • Твір на тему: «Образи у творах Євгена Маланюка» Найбільшою проблемою для України є її діти. Тому наступним важливим мотивом для Євгена Маланюка стає мотив кволої нації, нації, не здатної стати ланкою, що з’єднувала б Бога і Україну. Цей […]
  • Твір на тему: «Особливості п’єси Миколи Куліша «Мина Мазайло Любов’ю до України, свідомістю національної гідності пройнята п’єса Куліша «Мина Мазайло». Політична комедія Миколи Куліша є нищівною сатирою на малоросійщину, російський великодержавний […]

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


− 7 = нульили прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)