Твір на тему: «Опис картини «Козак Мамай»

...

Твір на тему: «Опис картини «Козак Мамай» 4.67/5 (93.33%) 120 голос[ов]

Твір на тему: «Опис картини «Козак Мамай»

Картина невідомого художника «Козак Мамай» була намальована понад три століття тому. З того часу полотно невідомого художника не один раз надихало на створення подібних творів образотворчого мистецтва.

На передньому плані картини «Козак Мамай» ми бачимо козака, який розташувався відпочити під крислатим дубом, що стоїть посеред широкого українського степу. Неподалік від козака спокійно стоїть його вірний вороний кінь. Мамай пильно спостерігає за степом і видивляється, чи не ворухнеться там, у далечині, зачаєний підступний та жорстокий ворог.

Під рукою у Мамая лежать напоготові найважливіші для кожного козака речі – кварта для меду-вина, а головне – мушкет і порохівниця. Поряд з ним, трохи позаду стримить гострий спис, встромлений у землю, а на гілляці висить шабля з міцної сталі, яка ніколи не щербиться і ніколи не знає втоми.

Як і лічить козакові, Мамай вдягнений у жупан і широкі шаровари. Козак думає думу, навкруги тихо-тихо, мовчать листя дерева над головою Мамая, мовчить і степ. Інколи налітає вітер, який трохи розгортає козачі пишні вуса і оселедець на голові. Ні-ні, та й стрепенеться Мамай, щось згадає та заграє на своїй бандурі:

«Надія в мене певна – мушкет-сіромаха,
Та ще не заржавіла шабля – моя сваха».

Ніякий ворог не міг злякати Мамая, бо, як оповідають легенди, був він ні для кого не здоланим. Тільки свисне його шабля, тільки стрільне його мушкет – так і падають нападники по обидві сторони від Мамая.

Зараз історикам відомо, що козака Мамая в реальності не існувало, але було на Запоріжжі дуже багато інших козаків, не гірших за нього. Мабуть, саме тому картини, схожі на полотно невідомого художника «Козак Мамай», дуже довго залишалися головною прикрасою багатьох українських хат, адже в образі Мамая автор втілив найкращі риси українського козацтва.


Завантаження...

Схожі твори

  • Твір на тему: «Що таке вихованість» Видатний російський письменник  А. П. Чехов висловлював головні ознаки вихованих людей: завжди ввічливі, поважають людську особистість, не брешуть навіть у дрібницях, м’які, […]
  • Твір на тему: «Культура і цивілізація» Культура – це явище суспільне , притаманне лише людському суспільству, результат діяльності людей. До культури потрібно застосовувати критерій прогресивності. Цивілізація […]
  • Твір на тему: «Для чого людині потрібні знання» Знання відкривають людині вікно у світ, дають можливість займатися улюбленою справою, допомагають добитися бажаного. Прагнення до знання – одна з основних рис людини. Ще в давнину […]

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


п'ять + = 12или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)