Твір на тему: «Образ Петербурга в гоголівській прозі: традиції і новаторство » |

Твір на тему: «Образ Петербурга в гоголівській прозі: традиції і новаторство »

...

Голосуйте за цей твір

Твір на тему: «Образ Петербурга в гоголівської прозі : традиції і новаторство »

Вперше М. В. Гоголь вирушив до Петербурга разом зі своїм шкільним товаришем Олександром Данилевським в грудні 1828 . По ходу наближення до столиці цікавість і нетерпіння подорожніх зростала. Нарешті, вони побачили незліченні вогні, які сповіщали про наближення до великого міста. Молодих людей охопив захват, забувши про мороз, вони раз у раз піднімалися навшпиньки і висовувалися у вікна, горячи бажанням швидше і трохи краще розглянути Петербург, що повільно наближався. М. В. Гоголь сильно хвилювався, то й річ визирав з екіпажу і, врешті-решт, підхопив легку застуду і нежить. В дорозі він навіть обморозив собі ніс, через що був змушений кілька днів просидіти, не виходячи з дому. Від усього цього у письменника захоплення швидко змінилося невдоволенням. Погіршили враження від Петербурга столичні ціни і різні незручності, які завжди супроводжують проживання у великому місті.

Через кілька днів після прибуття до Петербурга М. В. Гоголь написав матері: «Петербург мені видався зовсім не таким, як я думав. Я його уявляв набагато красивіше , прекрасніше, і чутки, які розпускали інші про нього, також брехливі. Жити тут не зовсім по-свинськи , тобто мати разів на день щі та кашу, незрівнянно дорожче, ніж думали. За квартиру ми (з Данилевським ) платимо вісімдесят рублів на місяць, за одні стіни, дрова і воду… Їстівні припаси також недешеві… В одній дорозі витрачено мною триста з лишком, та тут покупка фрака і панталонів коштувала мені двохсот, та сотня вийшла на капелюх, на чоботи, рукавички, візників і на інші паскудні, але необхідні дрібниці, та на переробку шинелі і на покупку до неї коміра до вісімдесяти рублів».

Перші свої враження про перебування в Петербурзі М. В. Гоголь переніс у свої так звані « повісті петербурзького циклу» – добре відомі читачам твори «Ніс», «Шинель», «Невський проспект», «Записки божевільного» і «Портрет», які були опубліковані в різний час, але в яких знайшло відображення ставлення письменника до Петербургу.

Цікаво, що письменник ніколи не поєднував їх в окремий цикл, як зробив це зі збірниками «Вечори на хуторі поблизу Диканьки» та «Миргород». Наприклад, в зібранні творів, яке вийшло в 1842 році, вони розміщені по сусідству з повістями «Рим» і «Коляска». Тим не менш, саме ці п’ять повістей увійшли в російську літературу як «петербурзькі повісті М. В. Гоголя».

Однак образ Петербурга у Н. В. Гоголя виник ще в 1831 році в повістях «Ночі перед Різдвом» і «Пропала грамота. У цих творах вже проступають риси столиці, які в подальшому більш широко розгорнулися в «петербурзьких повістях». Але вони трохи умовні, нібито декоративні. Для того, щоб більш глибоко проникнути в столичне життя, М. В. Гоголю довелося прожити в Петербурзі ще два роки, через які й з’явилися ідеї нових повістей.


Завантаження...

Схожі твори

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


3 + три =или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)