Твір на тему “Образ матері у творах Тараса Шевченка” |

Твір на тему “Образ матері у творах Тараса Шевченка”

...

Твір на тему “Образ матері у творах Тараса Шевченка” 4.75/5 (95.00%) 4 голос[ов]

Щирий і високий людський ідеал жінки-матері бездоганно втілений у творах великого українського поета Тараса Григоровича Шевченка. Він майстерно змальовує у своїх поемах жіночі долі, які сповнені тяжких турбот. Романтичні аспекти жіночого життя  висвітлені у поемі «Катерина», реалістично-побутові – в поемі «Наймичка» та символічні – у поемі «Марія». Тарас Шевченко пояснював важкі випробування, які життя посилало цим жінкам не тільки в моральному, а в національному і соціальному плані тим, що читачі повинні усвідомити дійсну трагічну сутність і глибину страждань тих жінок, а також поет звеличував сильний дух матерів, їх духовну велич та натуру.

Ці жінки-матері, безумовно, є великим джерелом добра та любові до власних дітей. Довести це можна їх вчинками. На що тільки здатна любляча матір ради добробуту власного сина, який є сенсом її життя. Так головна героїня поеми «Наймичка» Ганна знаходить у собі сили все життя долати страшні муки, підкинувши свого позашлюбного сина бездітним селянам, аби дати  хоч якийсь шанс йому на життя, адже у неї не було можливості забезпечити його навіть їжею. Для того щоб  завжди бути поряд з власною дитиною вона наймається у ту родину і погоджується виконувати найтяжчу роботу, аби тільки знати, що життя сина в надійних руках. І хоча Ганна неймовірно страждає, через те, що син навіть не здогадується, що його рідна матуся завжди поряд з ним, але вона все ж таки вважає, що  має таке дивне, але справжнє материнське щастя.

Катерина, з однойменної поеми, теж сповнена добра і любові до своєї дитина. Але, на жаль, ця любов має трагічні наслідки. Вона до останньої миті плекає у серці надію, що в душі офіцера переможе людяність, і він змилується над нею і її дитиною, але не витримавши жорстокого знущання й принижень з його боку Катерина накладає на себе руки.

Найбільш впливовим і повчальним для читачів є образ Марії, який Тарас Шевченко висвітлює у однойменній поемі. Ця жінка-матір, навіть слабка і змучена, не втрачає віри у світле життя. Отримавши добро від інших, вона не дає йому зникнути, а навпаки, своїм серцем робить його ще більшим і ділиться ним з усіма людьми, навіть сприяє порятунку тих людей, що вбили її дитину, і читач спостерігає випадок, коли покритка стає Покровою.

На мою думку, мати – це головна учителька добра й любові. Вона здатна віддати своє життя  заради  щастя власної дитини, що є найвищим проявом людяності у нашому світі. Мудрість і духовна краса цих жінок підкорює весь світ. І саме ці риси зумів побачити і зобразити великий поет Тарас Шевченко. В образі цих жінок він показав усіх матерів,  свою рідну неньку, Україну та Матір Божу, яка у всі часи дарує свою любов усьому світу.


Завантаження...

Схожі твори

  • Сміливі завжди мають щастя Люди звикли говорити про себе, що вони щасливі або нещасні. Але у розумінні кожного, щастя неоднакове. А  деякі люди взагалі вважають себе нещасними все життя, тому що так і не […]
  • Як я уявляю майбутнє людства Живучи в наш складний час, спостерігаючи за життям свого народу і усього людства, я часто замислююсь, що чекає на всіх нас у майбутньому. А замислюючись над цим, я ніколи не приходжу до […]
  • Твір на тему: «Система образів у творі «Мина Мазайло» У змалюванні своїх героїв драматург використовує іронію, шарж та гостру сатиру, що дає можливість різко висміяти нігілістичну позицію українського міщанства в питанні національного […]

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


сім + 6 =или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)