Твір на тему: «Не все те отрута, що неприємне на смак»

...

Твір на тему: «Не все те отрута, що неприємне на смак» 2.55/5 (50.96%) 104 голос[ов]

Твір на тему: «Не все те отрута, що неприємне на смак»

Видатний український філософ, письменник, поет і просвітитель-гуманіст Г. С. Сковорода є автором цілої низки притч-оповідей, які мають алегоричний повчальний характер. Притчі Г. Сковороди з упевненістю можна назвати справжніми байками, бо вини так само мають мораль, діалог і сюжет. У притчах автор висловлював свої особисті педагогічні, естетичні і філософські погляди. Наприклад, притча Г. Сковороди «Вдячний Еродій» присвячена важливій ролі природних людських нахилів у справі навчання і виховання.

А ось притча «Вбогий Жайворонок» навчає читачів судити про людей не за обличчям, а за серцем і розумом. В цьому творі письменник виступає проти паразитичного існування і зажерливості панів. Він впевнений, що будь-кому треба жити чесно і стерегтися «споживати чуже добро» – саме так радить своїм читачам Г. Сковорода. Що не поклав – то не руш. Також автор закликає до гуманності: «Хай болить тебе горе ближнього».

Відправляючись думкою у майбутнє, Г. Сковорода досить часто замислювався, якою ж буде людина наступних поколінь і яким буде прийдешнє суспільство. Він мріяв про те, що в майбутньому людина буде досконалою – справедливою, порядною, доброю і розумною. Г. Сковорода усе своє життя шукав відповідь на питання: як зробити людину саме такою? А зробити це можна, насамперед, поширенням знань. Тому філософ і письменник у працях і філософських листах утверджував культ розуму.

Твори Г. Сковороди допомагають і зараз знайти відповіді на одвічні людські питання. А одним із свідчень глибини творчості письменника є її афористичність. З творів Г. Сковороди пішла мандрувати по світу не одна крилата фраза, серед яких і добре відомий більшості освічених українців вислів «Не все те отрута, що неприємне на смак».

Цей вираз досить простий для розуміння. Щодо того, як особисто я розумію цю крилату фразу, то я вважаю, що вона чимось нагадує іншу приказку: «Не все то золото, що блищить». Це позначає, що більшість людей сприймає події, явища і людей по їх зовнішньому вигляду і поверхневим якостям, не замислюючись більш глибоко.

Я вважаю, що цим висловом Г. Сковорода намагався довести до людей, що інших треба сприймати не по зовнішньому вигляду, а по їх душевним та моральним якостям. Те ж саме можна сказати і про будь-які неживі речі. Адже, наприклад, звичайна пігулка, гірка на смак, у деяких випадках може врятувати людині життя, а багато смертельно небезпечних сумішей мають приємний запах і смак. Таких прикладів з нашого життя можна привести безліч. І тому я вважаю, що треба не забувати крилатий вислів «Не все те отрута, що неприємне на смак» і частіше замислюватися над тим, з чим, або з ким ти маєш справу.


Завантаження...

Схожі твори

  • Твір на тему: «Що таке вихованість» Видатний російський письменник  А. П. Чехов висловлював головні ознаки вихованих людей: завжди ввічливі, поважають людську особистість, не брешуть навіть у дрібницях, м’які, […]
  • Твір на тему: «Культура і цивілізація» Культура – це явище суспільне , притаманне лише людському суспільству, результат діяльності людей. До культури потрібно застосовувати критерій прогресивності. Цивілізація […]
  • Твір на тему: «Сучасна молодь і мода» Світ змінюється стрімко. Сьогоднішня молодь ламає всі стереотипи і не виправдовує всі покладені на неї надії. В цілому нинішнє підростаюче покоління пасивне, грубе і різке. Виною […]

Коментарі

1 коментар до “Твір на тему: «Не все те отрута, що неприємне на смак»”
  1. Алена сказав:

    клас

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


− 7 = дваили прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)