Твір на тему: «Навчися спочатку доброти, а потім мудрості, бо без першої важко навчитися останньої»

...

Твір на тему: «Навчися спочатку доброти, а потім мудрості, бо без першої важко навчитися останньої» 3.33/5 (66.67%) 3 голос[ов]

Твір на тему: «Навчися спочатку доброти, а потім мудрості, бо без першої важко навчитися останньої»

Ми дуже часто чуємо про те, що потрібно творити добро і тоді світ обов’язково зміниться на краще. Народна мудрість  говорить: «За добро добром відплачують». Але інколи ми бачимо зовсім інше. Людина кому-небудь робить добро, а їй відплачують на це добро злом. В деякій мірі я згодний з тим, що коло нас немало невдячних людей. Можливо, вони і не відплачують за добро злом, але і подяки від них важко дочекатися. Але чому тоді все одно треба творити добро?

Перш за все, це загальна потреба будь-якої нормальної людини: кожному з нас час від часу хочеться просто кому-небудь посміхнутися, кому-небудь простягнути руку допомоги. Крім того, як говорить ще одна народна мудрість, а точніше, вислів філософа Сенеки – «треба спочатку навчитися доброті, а потім вже мудрості, адже без першої не навчися останньої». І я з цим повністю згоден, бо не знайдеш в світі ні одної мудрої людини, яка б не відрізнялася своєю незвичайною добротою. Тим паче, не так вже й складно підтримати товариша чи знайомого добрим словом або порадою. Звичайно, коли людина роздає обіцянки і говорить красиві слова, це ще не значить, що вона добра і в будь-яку хвилину готова прийти на допомогу. У деяких випадках справа не йде далі обіцянок. Тому по-справжньому добра людина, яка прагне стати мудрою, усі свої слова підкріплює реальними справами.

При всьому тому кожен з нас повинен ставитися до оточуючих так, як він бажає, щоб ставилися до нього самого. І навчаючись робити іншим добро, на протязі свого життя ми накопичуємо життєвий досвід, який і робить нас більш мудрими та розсудливими. Мабуть тому й не має серед мудрих людей поганих та злих. А тому, хто це заперечує, можна довести, що зла людина не може бути мудрою, мудрість для неї заміняє хитрість. А це, як відомо, вже зовсім інша якість людського характеру.

Наприклад, візьмемо наше століття. Ми живемо, вчимося, працюємо. І в метушні стрімкого сучасного життя ми майже повністю розгубили загальнолюдські цінності, які наші предки донесли до нас через сторіччя. Більшість наших сучасників усе зводить до грошей: харчування, навчання, дружбу і навіть кохання. Вважається, що зараз за гроші можна купити майже все. Але все ж таки і сьогодні залишаються речі, що не купиш ні за які гроші. Скільки б у людини не було коштів, вона ніколи не зможе купити здровя, справжнє кохання, доброту і мудрість.

Та що тоді доброта, якщо вона не продається? Я вважаю, що це не тільки коли ти жертвуєш своїм життям заради іншої людини, а й більш буденні речі. Доброта – це коли ти рятуєш бездомну тварину, це коли віддаєш останні гроші бабусі, у якої немає коштів купити навіть хліба. Доброта – це коли ти робиш все, що в твоїх силах, щоб допомогти безпритульним дітям, це вміння безкорисливо допомагати і жертвувати.

А ось мудрість – це вміння людини керуватися не розумом, а серцем, вміння вибирати найрозумніше і прислухатися до інших. І я повністю згоден з висловом давньогрецького філософа Сенеки про те, що людина має вселити у своє серце спочатку доброту, а вже потім мудрість. Бо якщо це буде навпаки, мудрість людини може затьмарити її доброту. А коли ти мудрішаєш, нажаль, ти починаєш розуміти, що не всі оточуючи гідні твоєї доброти.


Завантаження...

Схожі твори

  • Твір на тему: «Що таке вихованість» Видатний російський письменник  А. П. Чехов висловлював головні ознаки вихованих людей: завжди ввічливі, поважають людську особистість, не брешуть навіть у дрібницях, м’які, […]
  • Твір на тему: «Культура і цивілізація» Культура – це явище суспільне , притаманне лише людському суспільству, результат діяльності людей. До культури потрібно застосовувати критерій прогресивності. Цивілізація […]
  • Твір на тему: «Сучасна молодь і мода» Світ змінюється стрімко. Сьогоднішня молодь ламає всі стереотипи і не виправдовує всі покладені на неї надії. В цілому нинішнє підростаюче покоління пасивне, грубе і різке. Виною […]

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


дев'ять + = 10или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)