Твір на тему: «Національна символіка України» |

Твір на тему: «Національна символіка України»

...

Твір на тему: «Національна символіка України» 4.22/5 (84.44%) 81 голос[ов]

Твір на тему: «Національна символіка України»

З давніх часів людство прагнуло надати якомога більше поетичності навколишньому світу. Ще не маючи мови та спілкуючись лише звуками, наші предки на стінах печер, в яких вони тоді жили, викарбовували зображення тварин, Сонця, неба, Місяця, вітру, води та вогню. Ці малюнки найточніше відображували свідомість представників раннього палеоліту. Вже с того часу у свідомості людини почало формуватися особливе відношення до окремих символів, яке відбудовувалося одночасно з розвитком суспільних відношень. У східнослов’янських племен найбільш характерними були символічні знаки, що являли собою гончарські клейма найбільш відомих майстрів. Ці клейма символізували подвиги воїнів і розміщувалися на родових знаменах. Цікаво знати, що в багатьох народів, наприклад, лев символізує силу і владу, бджола є символом працьовитості, підкова – це щастя, якір – надія, змія – мудрість і підступність, а меч – правосуддя.

Багато з тих символів, які з’явилися у давні часи, назавжди увійшли у культурну національну спадщину українського народу, в його історію, мистецтво і повсякденне життя. Вистраждавши багатьма століттями і виборовши собі свободу та незалежність, Україна у якості національної символіки обрала три елементи, які повинні існувати у кожній повноправній країні, – прапор, герб і гімн.

Національний прапор України має жовтий і синій кольори. Жовтий колір символізує безкрайні пшеничні ниви, хліб, зерно і золоте сонце, без якого не було у країні достатку та щастя. А синій колір символізує чисте мирне небо. Обидва кольори на українському прапорі поєднуються так само гармонічно, як і золота пшениця з голубим українським небом. Вони символізують віковічне прагнення нашого народу до мирного життя і праці, багатство та красу рідної землі.

В основу сучасного герба української держави покладено стародавній золотий тризуб на синьому тлі. З історичної літератури відомо, що тризуб з давніх часів був символом державності, блискавиці, влади над трьома світами. Цікаво знати, що тризуб був символом влади ще за часів князювання Володимира Великого. Через багато століть боротьби і гніту після проголошення акту Соборності України 22 січня 1919 року Державним гербом країни став золотий тризуб. Пізніше цей символ вважали націоналістичним. І лише останнім часом тризуб знову відродився на нашій рідній землі та став гербом Української держави.

Жовтий колір, яким зображено сам тризуб, – це колір сонячного проміння і небесних світил, без якого неможливе життя. А синій колір – це, знову ж таки, голубе мирне небо над нашою рідною країною.

Тризуб – національний символ України. Яке значення вкладалося у це зображення? Єдиної думки вчених на це питання немає. Одні вважають, що він являє собою три стихії природи: повітря, воду й землю. Інші переконані, що це зображення сокола або Берегині, рибальського знаряддя або булави – символу влади. Усіх таких тлумачень – кілька десятків. Але вчені впевнені, що, перш за все, тризуб пов’язаний з княжою особою і символізує владу.

Гімн України – третій державний символ України, поряд з прапором і гербом. Композиція «Ще не вмерла України і слава, і воля» написана на слова П. Чубинського і музику М. Вербицького. Вірш, за яким написано гімн, був створений ще у 1862 році і дійшов до нашого часу майже без змін. Зараз його знає кожний громадянин нашої вільної та незалежної держави.


Завантаження...

Схожі твори

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


2 + = одинадцятьили прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)