Твір на тему: « Наполеонізм в романі Стендаля «Червоне і чорне» |

Твір на тему: « Наполеонізм в романі Стендаля «Червоне і чорне»


Твір на тему: « Наполеонізм в романі Стендаля «Червоне і чорне» 1.00/5 (20.00%) 1 голос[ов]

Твір на тему: « Наполеонізм в романі Стендаля «Червоне і чорне»

Наполеон Бонапарт , як сказав про нього О. С. Пушкін – це «володар людських доль». Під зіркою слави видатної в усіх відношеннях особистості пройшло не одне людське життя. Героїчний полководець, який створив і врятував Французьку Республіку, спокусився мішурою корони і втратив свою необмежену владу над народами Європи. Одним із знаменитих прихильників Наполеона був і Фредеріко Стендаль, який буквально обожнював імператора. Прикладом тому може бути книга «Життя Наполеона», написана Стендалем в 1817-1818 роках. У цьому романі Наполеон зображувався як надзвичайна особистість, людина, велична своїм розумом, залізною волею і життєвою енергією .

Жюльєн Сорель, головний герой ще одного роману Стендаля «Червоне і чорне», як і сам автор твору, був народжений в героїчну епоху. У дитинстві Сорель мав можливість спостерігати марші наполеонівських драгунів, він завмирав від захоплення, коли чув розповіді про переможну ходу армії Наполеона по Європі. З самого дитинства Жюльєн мріяв про блискучу кар’єру військового, представляв у яскравих фарбах те, як його кумир Наполеон Бонапарт, проб’ється у вищі кола суспільства. Проте всі його мрії були пов’язані з епохою революції, яка до того часу вже канула в небуття.

В результаті Жюльєн Сорель стає всього лише гувернером і попереду його чекали не поля грандіозних битв, що приносять славу, а всього лише похмурі коридори, по яких пробиваються до визнання у вищому суспільстві його сучасники. Сорель вирішує, що в нинішній ситуації йому краще стати священиком, і одягає на себе чорну рясу, яка так не підходить до його красивого обличчя . За часів правління Наполеона він зміг би виділитися з натовпу, висунутися і зайняти високе положення в суспільстві. Однак навіть у свій час цей честолюбний юнак домігся значних успіхів, про які міг тільки мріяти будь-який молодий селянин. Але тільки не честолюбний Жюльєн Сорель.

Головний герой роману читає оповідання про кампанії Наполеона в Італії та його перебування в якості в’язня на острові Святої Олени. Він мріє піднятися на таку ж висоту, як і його ідеал, він мріє стати кумиром для мільйонів людей. Все, про що б не думав Жюльєн Сорель на початку свого самостійного життя, повертає його думки до улюбленого імператора. Прочитані Наполеоном книги, його зауваження щодо моди, його манера розмовляти і робити компліменти – все це було для Сореля керівництвом до дії. Навіть про підкорення серця мадам Реналь Жюльєн думав, як колись Наполеон думав про завоювання чергової фортеці. Стихія Сореля – це героїчна епоха подвигів, яка, на жаль, до моменту його народження вже пройшла. Незважаючи на це, він все одно йде в бій, перемагаючи в уяві своїх ворогів. Він іде в бій один проти всіх, як і його кумир. Жюльєн Сорель – самотній і гордий чоловік, чим він дуже нагадує Наполеона в юності і молодості. Намагаючись хоробро зберегти риси людяності і свою гідність у світі брехні та інтриг, він не хоче, та й не може служити лакеєм.

Образ Наполеона в романі Стендаля «Червоне і чорне» нерозривно пов’язаний з образом яструба. Саме цей хижий птах здається Жюльєну Сорелю втіленням самотності і сили. І він заздрить цьому яструбові, в якому бачить самого Наполеона. Щоб якось вирватися з тісної клітки жалюгідного існування, щоб перемогти реальних ворогів героя роману – столичну аристократію і провінційних буржуа, щоб завоювати гідне місце і успіх в суспільстві, людина, на думку Жюльєна, повинна бути такою ж сильною і гордою, як цей птах. При цьому потрібно бути пильним і в кожну секунду готовим до атаки.

Жюльєн Сорель, син простого тесляра, знаходить у собі сили кинути виклик вищому суспільству, відмовляється від захисту на суді і виступає з палкою промовою, розкриваючи всі пороки того суспільства, в яке зовсім недавно так прагнув потрапити. Він – вольова людина, яка змогла пожертвувати собою в потрібному місці і в потрібний час, але не дозволив розтоптати свою людську гідність.

Своє захоплення Наполеоном Бонапартом Стендаль зумів передати в образі головного героя роману «Червоне і чорне» Жюльєна Сореля. Однак при цьому автор прекрасно усвідомлював його подвійну сутність – з одного боку Бонапарт – генерал революційної армії і національний герой, з іншого боку він – честолюбний завойовник, імператор і тиран. Тому в романі «Червоне і чорне», як і в інших своїх творах, Стендаль намагався показати обидві сторони цієї суперечливої ​​особистості, роблячи це через сприйняття світу своїми героями.

Схожі твори

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


шість + = 12или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)