Твір на тему: «Над якими проблемами пропонує задуматися Антон Чехов у своїх оповіданнях?»

...

Голосуйте за цей твір

У творчості Антона Павловича Чехова можна знайти велику кількість відсилань до найрізноманітніших проблем людини і суспільства. Всі ці проблеми досить цікаво аналізувати, виділяючи щось більш і менш важливе з них. Думається, що, аналізуючи творчість Чехова, можна виділити найбільшу і найсерйознішу проблему – це байдужість. Письменник розглядає не тільки байдужість людини до того, що її не стосується, але і до своєї власної долі.

Щоб оцінити байдужість людини до навколишнього для неї суспільства, досить прочитати оповідання письменника під назвою «Агрус». У ньому описано життя людини, яка завжди мріяла про власний заміській будинок, поряд з яким зростав би агрус. Здавалося б, у цьому бажанні нічого поганого немає, але варто поспостерігати трохи за людиною, щоб зрозуміти, наскільки ж сильно вона не права. Герой оповідання став ігнорувати весь навколишній світ, зациклився на собі і виключно на своєму життю. Чехов вважав, що людина завжди повинна прагнути до розвитку та відкриттю чогось нового. На думку письменника, жити так, як жив головний герой оповідання «Агрус», просто неприпустимо – не можна бути настільки байдужим до всього навколишнього.

Але ще більшою проблемою за Чеховим була байдужість до самого себе. Найбільшим і найкращим прикладом тому є головний герой оповідання «Людина у футлярі» Бєліков. Цей вчитель став дуже закритим від оточуючих і перестав помічати те, наскільки погано це на ньому позначалося. Він перетворився на справжнісіньку живу мумію, оскільки уникав взаємодії з усім навколишнім світом. Зрештою, бажання життя все ж прокинулося в головному герої оповідання. Але він не зміг впоратися з проблемами буття, не витримав глузування над собою від тієї жінки, яка могла стати його дружиною, і тому просто помер від сорому за свою ганьбу. Оподвідання тому й називається «Людина у футлярі», тому що в ньому показано приклад людини, яка закрилася у футлярі своєї байдужості не тільки до навколишнього світу, а й до самої себе.

Проблематика, розкрита Антоном Чеховим в його оповіданнях, багато в чому була продиктована поглядами письменника на життя. Він вважав, що людина просто зобов’язана прагнути до розвитку, відкривати щось нове, самовдосконалюватися шляхом взаємодії з іншими. Автор відмовлявся розуміти, як людина може переконатися у марності буття і стати байдужою до світу і навіть до себе. Саме тому головною проблемою творчості Чехова стала проблема байдужості, про це письменник турбується найбільше.


Завантаження...

Схожі твори

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


+ 7 = чотирнадцятьили прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)