Твір на тему: «Моральна краса і велич людини в кіноповісті О.П. Довженко «Зачарована Десна»

...

Твір на тему: «Моральна краса і велич людини в кіноповісті О.П. Довженко «Зачарована Десна» 4.00/5 (80.00%) 2 голос[ов]

Олександр Петрович Довженко – письменник і кінорежисер, творчість якого стала широко визнаною в усьому світі. У своїй творчості цей важливий діяч описував найголовніше джерело натхнення для великої кількості самовідданих творців – власний народ. У творі «Зачарована Десна» показано відразу кілька аспектів життя народу, які і робили його представників настільки великими і красивими з моральної точки зору. Крім того, з цієї повісті стає чітко зрозуміло, як саме відбувається формування творця, чим він керується і як це впливає на його подальшу творчість.

У своїй повісті автор описує своїх родичів, зокрема, особливе місце відведено батькові й матері. Він показав любов матері до природи, до роботи на землі, а значить, і до праці. У той час не трудитися було просто неможливо, тому чим більше людина трудилася, чим більше вона вкладала свою душу в кожну свою дію на землі, тим більше поваги з боку оточуючих вона заслуговувала. Повною мірою це стосувалося і описаної в повісті матері Олександра Довженка. Але по-справжньому автор був захоплений своїм батьком. Батько його був не тільки великим трудягою, але і ідеальною фізично людиною. Письменник його дуже детально описує, стосується це й його зовнішності, краси. При цьому мужня краса була не тільки зовнішньою, але і внутрішньою. Батько Олександра Довженка був розміреною, мислячою і тактовною людиною. Завдяки цим високим людським якостям і здатності до великої праці батько письменника в його розумінні дійсно ставав великим, являв собою справжній зразок моральної краси і величі. Думається, що саме описуючи батька, автор хотів показати те, наскільки гарні і навіть великі люди дуже часто зустрічаються в невеликих селах. Захоплено український письменник описував і свого рідного дядька – вмілого косаря, який міг косити і косити, була б робота. Те середовище, в якому автор перебував у дитинстві, назавжди вплинуло на його світогляд, зробило його впевненим у своїх переконаннях щодо того, що таке моральна краса і велич. Окремої уваги заслуговує ставлення автора до природи. Він показав, наскільки облагороджує кожного регулярна взаємодія з природним середовищем – із тваринами, із землею. При ознайомленні з повістю багато хто напевно перейнявся повагою не тільки до описаних людей, а й зрозумів цінність і важливість усього навколишнього для нас природного середовища.

У дитинстві у кожної дитини складаються якісь враження, він отримує певні переконання, ідеї і навіть ідеали. Для Олександра Довженка ідеалом став його батько, який являв собою найкращий приклад моральний краси і величі. Завдяки прочитанню можна перейнятися великою повагою до власної родини, роду і тим самим зробити себе відповідальнішим і кращим.


Завантаження...

Схожі твори

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


4 − три =или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)