Твір на тему: «Мораль оповідання Р. Бредбері «Усмішка»

...

Твір на тему: «Мораль оповідання Р. Бредбері «Усмішка» 4.67/5 (93.33%) 15 голос[ов]

Твір на тему: «Мораль оповідання Р. Бредбері «Усмішка»

Ця оповідання здалося мені вкрай цікавим з моральної точки зору. Воно про той бік характеру людей, який до пори до часу надійно ховається ними в глибині своєї душі, і побачити його можна тільки в незвичайних умовах. Герой оповідання Том, як і багато інших, хто стоїть в черзі, брав участь у «святах» і не підозрював, що може вчинити інакше. В оповіданні Бредбері показав майбутнє, в якому люди знищують все, що може нагадувати їм про їхнє минуле – книги, картини, будь-які культурні реліквії. Люди не замислюються про те, що вони знищують культурні цінності.

На перший погляд здається, що персонажі оповідання поводяться так через ненависть до минулого, вони хочуть з ним покінчити, так як воно поламало їхнє життя. І, можливо, ці люди просто хочуть почати життя з початку, знищивши все, що залишає глибокі рани в їх душі і пам’яті. З вчинками дійових осіб цього оповідання неможливо погодитися. Адже вони вибрали саме просте: знищити все, що нагадує про минуле, війни і стражданнях, замість того, щоб зберегти те єдине, що вціліло. Як просто руйнувати …

Автор відкриває нам свої страхи перед майбутнім і намагається закликати до позбавлення від всього зла, до якого може прийти сучасна цивілізація і технічний прогрес, і застерегти від втрати всього прекрасного, принесеного розвитком культури. Письменник говорить про те, що є у світі речі, які ні в якому разі не можна знищувати. Люди в цьому оповіданні деградували настільки, що їм вже не потрібно ні мистецтво, ні книги. А Мона Ліза є символом старого світу, і, знущаючись над нею, вони знущаються над найкращим, що у них колись було в минулому.

Якщо людська жорстокість перейде все межі, може наступити кошмар, про який ми читаємо в оповіданні «Усмішка». Страшна війна погубила цивілізацію. І тепер бідні, голодні, похмурі, озлоблені люди з насолодою знищують все, що залишилося від колишньої культури – палять книги, підривають друкарні, розбивають автомобілі, плюють в картини великих художників і розривають їх на шматочки.

Але надія на порятунок є. Таємниче-сумна усмішка «Мони Лізи» проникає в серце хлопчика Тома, і серце дитини оживає, прямуючи назустріч добру і красі. Том рятує під час «страти» великої картини шматочок полотна з посмішкою і відносить у своїй долоні. Чудова посмішка, добра і лагідна, збережена для світу. І, може бути , коли Том виросте, він стане тією людиною, хто врятує світ і створить нову цивілізацію.

Оповідання Р. Бредбері «Усмішка» показує, до чого може привести людська жорстокість, і вчить нас добру, любові до людей і красі.


Завантаження...

Схожі твори

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


чотири + 3 =или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)