Твір на тему: «Люди більше заслуговують на захоплення, ніж на зневагу»

...

Твір на тему: «Люди більше заслуговують на захоплення, ніж на зневагу» 4.75/5 (94.93%) 75 голос[ов]

Чума підминала під себе Оран поступово, непомітно, невідворотно: розставляла пости, відтинала дороги й порти, заколисувала оманливим спокоєм і отим байдужим: «Чума давно зникла в країнах помірного клімату». А потім вдарила навідліг: щури, кров, страх, набряки, марення, смерть.

Чума хазяйнує… Нахабно і владно.

А люди намагаються уникнути боротьби, хтось посилено ховає голову в пісок; хтось каже собі: це мене не зачепить; хтось перекладає відповідальність на владу. І це спрацьовує попервах.

А потім знову ляпас: все більше смертей, болю, набряків, страху… А люди все ще намагаються уникнути. Не думати. Абстрагуватися. Спробувати втекти. Заперечувати очевидне. І фінал – лягти й умерти, як сторож Мішель. Непомітно, тихо, уникаючи чуми.

Тільки чомусь від такого фіналу гірко на душі, – людина ж померла, не рослина.

От і думай, пересічний мешканцю Орана.

Можна просто лягти.

А можна знову і знову йти на виклики, заспокоювати, утішати, витирати обличчя від поту й мокротиння, зціпивши зуби знову й знову підносити до бубонів скальпель і намагатися зменшити страждання.

І весь Оран, завмерши, дивитиметься на двобій Чуми і  Ріе. І зітхне з полегшенням, коли побачить поряд з лікарем Ріе старого мудрого Кастеля.

Можна, навіть випадково опинившись в епіцентрі подій, взяти  на свої плечі вантаж відповідальності; і, заради майбутньої Зустрічі, працювати, працювати на знешкодження Чуми; і ,врешті-решт, бути гідним кохання. Як журналіст Ріе.

Можна все життя намагатися створити шедевр, роками підбираючи влучні слова, і – в годину сум’яття й страху – показати себе мужнім, сильним, непохитним борцем. Як дрібний чиновник Гран. Чи знав він, чи зрозумів  він свою роль у боротьбі проти всепоглинаючої коростяви Чуми?

Думаю, ті герої, що прийняли виклик і почали протистояти злу, – вчинили мужньо й правильно. Їм не треба було багато й красиво говорити, вони знали, що краще мовчки послідовно й непохитно робити свою справу. «Роби, що потрібно, і будь, що буде», – каже мудре народне прислів’я, і абсолютно справедливо, як на мене.

Роман «Чума» написаний в далекому 1947 році, а, читаючи, розуміючи, що йдеться про сьогодення.

І знову людям доводиться робити вибір:

Можна лягти і непомітно…

Можна знову і знову йти на виклики. За покликом душі.


Завантаження...

Схожі твори

Коментарі

3 коментарі до “Твір на тему: «Люди більше заслуговують на захоплення, ніж на зневагу»”
  1. Алексей сказав:

    не могу полный текст глянуть!

  2. анна сказав:

    Чому так складно?

  3. анна сказав:

    Пнрп

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


− 5 = нульили прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)