Твір на тему: “Лісова пісня” Лесі Українки – прекрасна казка про любов і зраду”

...

Твір на тему: “Лісова пісня” Лесі Українки – прекрасна казка про любов і зраду” 4.83/5 (96.67%) 6 голос[ов]

«Лісова пісня» з’явилася в результаті спогадів з дитинства, проведеного на Волині. Лесю Українку зачарували історії про мавок, русалок та інших міфічних істот. Їй здається, що вона просто пригадала волинські ліси та затужила за ними. В цій драмі-феєрії органічно переплітаються життя двох ріних світів – світу природи та світу людини. Лісове царство представляють такі міфічні істоти – Мавка, Водяник, Лісовик, Русалки, Перелесник. Ці лісові мешканці мають своє розуміння добра і зла. Крім них ми бачимо реальних волинських селян – Лукаша, його дядька Лева, його матір, Килину з дітьми.

Образ Мавки – це втілення доброти та світла. Міфічний образ цього персонажу є символом людини гармонійної, котра погоджує власні потреби зі законами матінки природи, існує любов’ю до людей, має в своєму серці «те, що не вмирає». Чисте кохання та віра, яка допомогла їй вижити, віра в перемогу добра і всього найліпшого в житті робить лісову красуню безсмертною. В Мавці поєднуються зовнішня краса і духовне багатство. Вона щиро і, навіть, наївно вірить людям, довіряє їм. Але людський світ набагато жорстокіший, ніж може собі уявити лісова дівчина. Мавка так і не змогла перебороти в Лукашеві манери власника, хоча так хотіла аби коханий міг «життям своїм до себе дорівнятись».

Лукаш, головний герой «Лісової пісні», – це юнак з ніжним серцем, привабливою зовнішністю, щирими почуттями, але надто слабким характером. Під натиском матері він позбується щирості, привітності в відносинах з коханою, перестає її розуміти, не може усвідомити високості її почуттів. За невірність любові Лісовик тяжко карає його: перетворює на вовкулаку, щоб той пив кров подібних собі. Гіршого покарання бути не може. Цим епізодом Леся Українка показує, що хто відступився від духовного життя, погасив у собі запал до прекрасного, той перестає бути людиною.

Але людина завше має в собі сили піднятися, навіть з найглибшої прірви, тому і Лукаш усвідомлює свої помилки. Зрештою Мавка постає перед ним як загублена Доля, яка вказує йому на вербову сопілку як останній шанс спокутування провини. Вона заспокоює його, бо хоча він і звабив її тіло, та душу дав.


Завантаження...

Схожі твори

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


+ чотири = 8или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)