Твір на тему: «Краса i велич Ярославни» за «Словом о полку Ігоревім» |

Твір на тему: «Краса i велич Ярославни» за «Словом о полку Ігоревім»

...

Твір на тему: «Краса i велич Ярославни» за «Словом о полку Ігоревім» 4.20/5 (84.00%) 5 голос[ов]

Твір на тему: «Краса i велич Ярославни» за «Словом о полку Ігоревім»

«Слово о полку Ігоревім» – геніальний пам’ятник давньоруської літератури. Незвичайна поетичність, суворість і яскравість слова, стримана сила почуттів залучали і залучають до цього твору, до цього добутку літераторів, музикантів і живописців різних епох. Невідомому авторові вдалося не тільки розповісти нам про події, що зробили значний вплив на об’єднання руських князів надалі, але і вперше в світовій літературі створити художні образи великих князів, їх військ, дружин руських воїнів.

Образ Ярославни в «Слові о полку Ігоревім» трагічний і сумний, з одного боку, але сповнений ніжного ліризму і поезії – з іншого. Кращі якості жінки і дружини втілив автор в цьому образі. Ярославна постає перед нами вірною, ніжною, відданою жінкою і нескінченно люблячою дружиною. У тузі про чоловіка вона, не соромлячись своїх сліз , плаче на стіні фортеці. Цей плач традиційний і церемоніальний, але скільки в ньому щирою туги і задушевного розпачу! У важку для чоловіка хвилину вона всім серцем прагне опинитися поряд з ним, полегшити його страждання, допомогти: «Омочу шовковий рукав у Каялі – річці , обітру князю криваві його рани на гарячому його тілі».

Розуміючи, що люди не в силах допомогти її горю, Ярославна звертається до сил природи, заклинаючи і благаючи їх не губити коханого чоловіка і доблесного воїна Ігоря Святославовича. У цьому язичницькому зверненні до вітру, Дніпра і сонця чується надія на справедливість і допомогу. Хто ж може захистити тепер Ігоря та його дружину від злих половців, якщо не ці всемогутні божества? «Віз – плекай, пан, мого коханого до мене, щоб не слала я зрання до нього сліз на море», – просить вона у Дніпра-Славутича. Але, незважаючи на поважність звернення, чути і докір сил природи за зроблене: «Навіщо мечеш ханські стріли на своїх легких крилах на воїнів мого Ігоря?» – запитує Ярославна у вітру. «Світле і трисвітле сонце! Для всіх ти тепле і чудове ! Чому ж, владико, простерло гарячі свої промені на воїнів князя? У полі безводному спрагою їм луки розслабило, тугою їм сагайдаки заткнуло», – звертається Ярославна до сонця.

Образ Ярославни в «Слові о полку Ігоревім» цілісний і самодостатній. У цього плачу чутна «печаль рясна» і туга, яка «розлилася по Руській землі» після поразки славних воїнів у поході проти половців. За допомогою цього способу автор хоче показати скорботу і горе всієї Руської землі і самовідданість руських жінок, готових у будь-яку хвилину поспішати на допомогу своїм чоловікам і захисникам, жінок, які безмежно вірять у правоту їх справи.

Образ Ярославни надихав багатьох поетів і письменників, служив прообразом героїнь Пушкіна, Тургенєва, Толстого та багатьох інших майстрів художнього слова. Жуковський і Заболоцький , кожен по-своєму, перевели плач Ярославни на сучасну їм російську мову. Але непередавано відчуття від прочитання давньоруського тексту, автор якого був наділений талантом тонкого і чуйного сприйняття прекрасного.


Завантаження...

Схожі твори

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


3 + = одинадцятьили прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)