Твір на тему: «Кожна людина несе особисту відповідальність за зло, що панує у світі. За творчістю Федіра Достоєвського»

...

Твір на тему: «Кожна людина несе особисту відповідальність за зло, що панує у світі. За творчістю Федіра Достоєвського» 4.78/5 (95.56%) 36 голос[ов]

Творчість Федіра Михайловича Достоєвського тісно пронизана різноманітними ідеями та  образами. Однією з таких ідей є ідея про особисту відповідальність кожної людини за те зло, яке панує в світі і суспільстві.

Навіть якщо розглядати цю ідею у відриві від творчості Достоєвського, з нею можна погодитися. Мало хто з людей про це замислюється, що кожен так чи інакше чинить зло. Адже буває зло не тільки прямим, а ще й непрямим. Наприклад, можна сильно когось образити, а потім ця людина, перебуваючи в розлюченому або засмученому стані, піде й вчинить страшний злочин. Пригадуючи найбільш відомий роман автора «Злочин і кара», можна задатися питанням: чи були винні багатії та суспільні експлуататори в тому, що Раскольніков вбив лихварку? Прямо винні вони не були, а ось побічно так, адже якби Раскольніков знаходився в більш сприятливих умовах для життя – мав би роботу, відчував би свою потребу для суспільства – він би не вчинив цей злочин. Тому з великою впевненістю можна говорити про те, що й інші люди були винні в його злочині. З іншого боку, в цьому ж романі Федір Михайлович показує, що багато людей перебувають у важких життєвих обставинах, але вони чомусь стримуються і не здійснюють таких страшних злочинів.

Якщо ж говорити в цілому про творчість Достоєвського й інші його твори, можна відзначити, що у нього дійсно існує багато дійових осіб в романах, які вчиняють зло. При цьому особисто у мене ці герої практично ніколи не викликали один лише винятковий негатив. Зазвичай навіть найбільш злого персонажа автор показує і з іншого боку, автор показує його слабкі сторони і намагається пояснити й обґрунтувати їх. Іноді це робиться таким чином, що до негативного герою починаєш відчувати навіть жалість. Зокрема, це можна говорити про харизматичного героя Ставрогіна з роману «Біси » і князя Валковського з роману «Принижені і ображені». Як мені здається, Федір Достоєвський дійсно вважав, що на кожну злу людину або навіть злочинця колись в його житті вирішальне значення справило суспільство, в якому він жив. Саме воно зробило його таким, яким він був.

Багата творча спадщина Достоєвського піднімає перед читачами велику кількість проблем і питань. Панування зла в світі, яке виражається в діяннях окремих людей, безумовно, не є однією лише провиною цих людей, адже їх становлення відбувалося в суспільстві, де вони перебували під впливом інших.


Завантаження...

Схожі твори

Коментарі

1 коментар до “Твір на тему: «Кожна людина несе особисту відповідальність за зло, що панує у світі. За творчістю Федіра Достоєвського»”
  1. павел сказав:

    хороший сайт

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


8 − = одинили прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)