Твір на тему: «Комплекс неповноцінності»

...

Голосуйте за цей твір

Комплекс неповноцінності є вкрай серйозною проблемою людини. Він досить складний за своїм внутрішнім устроєм, але приносить настільки великої шкоди звичайним людям, що розібратися в ньому просто необхідно. У чому ж полягає комплекс неповноцінності? Які у нього прояви? Чи є гідні літературні приклади, які показують, наскільки шкідливим і згубним для людини він є? Що взагалі робити с цим комплексом та як з ним боротися?

В основі комплексу неповноцінності людини лежить переконання в тому, що вона за замовчуванням гірше інших людей. Людина вважає, що її «ціна» нижче зі інших. Тобто, якщо хтось вартий, наприклад, щасливого і повноцінного життя з усіма радощами і приємними моментами, то ця одна людина усього цього не гідна. Причин виникнення даного комплексу досить багато, всі з них сягають корінням в дитинство людини, коли вона стикалася з якимись непереборними проблемами, коли її ображали або робили йому щось неприємне. Звичайно, це залишало певний слід у її душі. У підсумку, вона виросла, став дорослою, але перенесла з собою разом у зрілість відчуття того, що вона багато чого не варта. Це і є комплекс неповноцінності.

Письменники, будучи людьми мудрими і талановитими, розуміли цю проблему дуже добре. Вони дали людству безліч образів, героїв з комплексом неповноцінності. В якості прикладу можна навести твір Михайла Булгакова «Майстер і Маргарита». У ньому був показаний дуже талановитий письменник Майстер, який втратив віру в себе і отримав комплекс неповноцінності через те, що його творчість зазнала вкрай сильної критики з боку інших людей, які його оточували. Крім цього, також можна навести приклади Долохова, героя роману «Війна і мир», Гуімлена з твору авторства Гюго, а також безлічі героїв з романів Федора Михайловича Достоєвського, який дуже любив порпатися в характерах і долях людей, а тому міг показати їх вкрай цікаві сторони, в тому числі і ті, що стосувалося комплексу неповноцінності.

Втім, як не крути, а комплекс неповноцінності – це те, з чим потрібно боротися. Як же це робити? Насамперед, тут людина потребує допомоги. Це може бути як професійна психологічна допомога, так і допомога інших людей, які близькі цій людині. Проблему завжди можна вирішити. Важливо усвідомити, що вона існує, пошукати вихід з такої проблеми і не цуратися чужої допомоги. Все це повною мірою стосується і комплексу неповноцінності.


Завантаження...

Схожі твори

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


три − = 2или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)