Твір на тему: «Комічні епізоди у творі «Міщанин-шляхтич»

...

Твір на тему: «Комічні епізоди у творі «Міщанин-шляхтич» 5.00/5 (100.00%) 2 голос[ов]

Твір на тему: «Комічні епізоди у творі «Міщанин-шляхтич»

Жан Батист Мольєр – блискучий французький комедіограф XVII століття. «Мольєр був славний письменник французьких комедій в царство Людовика XIV» , – говорив російський драматург XVIII століття Антіох Кантемір. В мистецтві в цей час панував класицизм. На вимогу класицистів, твір мистецтва має виховувати людину, викорінювати суспільні вади та людські недоліки. Мольєр у своїх комедіях виконував це призначення мистецтва і робив це так талановито і віртуозно, що його п’єси не сходять з театральних підмостків і в XXI столітті. Наприклад, у сучасних театрах можна побачити такі комедії Мольєра, як «Дон Жуан», «Скупий» і «Тартюф».

Найталановитіша і смішна комедія Мольєра – «Міщанин-шляхтич» , поставлена ​​в королівському палаці на замовлення Людовика XIV в 1670 році. У цій комедії звучить веселий сміх , коли на сцені з’являється її головний герой – торговець сукном пан Журден . «Ну, вже іншого такого зайдиголову на всьому світі не знайдеш», – відгукується про нього Ковьєль. Особливо смішний і безглуздий цей навіжений в сценах з вчителями. Учитель філософії пропонує пану Журдену різні науки, і міщанин по-дитячому радіє кожному новому знанню. «Як приємно знати, що ти щось дізнався!» – вигукує пан Журден, навчившись правильно вимовляти звуки. У цій сцені він постає перед глядачами смішною і безглуздою, добродушною і довірливою людиною.

Вчинки пана Журдена викликають сміх у сцені з маркізою Доріменою. Наївний, довірливий, він виконує всі вказівки графа Доранта і вчителів, бажаючи здатися чемним і вихованим. Не знаючи міри, він дотримується правил пристойності і здається смішним і дурним.

Навіть вчителя музики і танців користуються необізнаністю пана Журдена. «Він для нас – просто скарб» – кажуть вони. Міщанин, коли прагне до знатності і світського суспільства, потрапляє в спритно поставлену пастку жадібних, безчесних людей. Його використовують багаті і знатні, при цьому хитрі і честолюбні люди. Через свою дурість пан Журден готовий на все, щоб досягти мрії – поводитися , як справжній дворянин. Через відсутність життєвого досвіду він не розуміє, що міг би щасливо прожити життя торговцем сукном, не прагнучи до недосяжних для нього висот.

Мольєр висміює такі вади і недоліки, як лукавство, лицемірство, хитрість, марнославство, дурість, невігластво, жадібність, підлість, грубість, неосвіченість, безчестя, брехливість, упертість і жорстокість. Не дивлячись на обмеженість і невігластво, пан Журден викликає у глядача добру посмішку і симпатію, тому що він наділений автором такими якостями, як наївність, доброта, щедрість, допитливість і довірливість .

Зло і уїдливо сміється Мольєр над графом Дорантом, викриваючи в ньому лицеміра і брехуна . Він використовує щедрість і любов Журдена до маркізи Дорімени, щоб самому завоювати її серце. Він підносить їй подарунки міщанина від свого імені, запрошуючи на обід у міщанський будинок, і каже, що це його свято. Він безжально обманює пана Журдена і маркізу заради власної вигоди.

Чималу роль у комедії відіграє пані Журден. Вона розумна і досвідчена жінка, бачить і розуміє, якому обману піддається її чоловік, і як любляча дружина намагається йому розтлумачити, як себе вести, але її старання марні. Мольєр нещадно висміює дурість і упертість Журдена у сценах з люблячою його дружиною.

Сцена «Посвячення у мамамуші» багатьом глядачам здається жорстокою. Вона викриває всіх жорстоких і несправедливих людей Всі встають проти довірливого Журдена, жорстоко обманюють і обдурюють його. Весь світ у комедії Мольєра постає брехливим і несправедливим , а не одній людині не хочеться чути гірку правду , особливо , якщо ця правда на всі часи.


Завантаження...

Схожі твори

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


+ чотири = 11или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)