Твір на тему: «Ідея перемоги духа над матерією»

...

Твір на тему: «Ідея перемоги духа над матерією» 5.00/5 (100.00%) 5 голос[ов]

В українській літературі є багато творів, які показують і з упевненістю доводять той факт, що дух є більш сильним, ніж матерія. Насправді, протистояння абстрактного духу і матерії є досить цікавим, воно розглядалося не лише в українській літературі. Різні письменники мають відмінні думки і переконання з даного питання. Однак я можу сказати, що Осип Турянський у творі «Поза межами болю» показав ідеї про перемогу духа над матерією настільки добре, як до нього не робив ніхто.

У цьому творі розповідається про складний період в житті кожного народу і людини – про війну. Але в ньому приділено увагу не тільки фактичним подіям війни, але і ставлення людини до неї. Тобто, Осип Турянський прекрасно розумів той факт, що для доведення торжества духу над матерією слід розглядати окремих людей, а не якісь воєнні обставини. Дух в даному творі проявили ті, хто спочатку опинився в полоні, потім зміг з нього тікати, але потрапив у ще більш складні обставини – треба було довго йти по жахливому морозу і засніженому простору. Велика проблем для колишніх полонених солдатів полягала в тому, що йти треба було довго, а вижити в таких обставинах було вкрай непросто, я б навіть сказав практично неможливо. Але у всіх них був вибір. Хтось міг схитрувати, накинутися на іншого, відібрати у нього одяг, щоб зігрітися, або навіть опуститися ще нижче для будь-якої людини – з’їсти свого товариша, бо солдати були дуже голодні. Відомо, що з людиною може зробити власне тіло і свідомість, коли вона дуже голодна, коли їй холодно і надзвичайно погано, як ніколи раніше.

Проте в даному творі все пішло інакше і не так, як хтось міг би припустити. Втікачі прийняли рішення вчинити по справедливості, вони не накидалися один на одного і не намагалися вбити. Вони вирішили дочекатися, хто помре першим. І хай це все одно жорстоко, але все-таки показує високий стан духу, можливість думати головою, керуватися свідомістю, а не чинити так, як велить тобі матеріалістична частина твого тіла. Саме в цьому, як мені здається, і криється, ідея перемоги духа над матерією у творі Осипа Турянського «Поза межами болю».

Ідея про те, що дух є значно сильнішим, ніж матерія, не є ні для кого новою. Вона йде корінням в переконання багатьох письменників. Але все-таки варто розуміти, що приклади для підтвердження цієї концепції можуть бути різними. І я глибоко переконаний, що саме твір Осипа Турянського служить прекрасним підтвердженням, тому його повинні прочитати всі.


Завантаження...

Схожі твори

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


+ п'ять = 9или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)