Твір на тему: «Художні відкриття Аполлінера» |

Твір на тему: «Художні відкриття Аполлінера»

...

Твір на тему: «Художні відкриття Аполлінера» 4.20/5 (84.00%) 5 голос[ов]

Твір на тему: «Художні відкриття Аполлінера»

Одним з найяскравіших представників світового літературного авангарду по праву вважається видатний французький поет Гійом Аполлінер. Його неоднозначна і багатогранна творчість протята стверджувальними життєлюбними настроями, у своїх поезіях митець пропагує творче і активне ставлення до людського буття. Саме за цими ознаками можна одразу ж впізнати будь-яку поезію Аполлінера, ніколи не переплутавши її з віршами будь-якого іншого поета.

Одним з головних художніх відкриттів французького поета є мотив життєрадісності. У чому ж він полягає і яким чином робить твори авангардиста унікальними і неповторними? Перш за все, у поезіях Аполлінера присутнє живе слово з вільними інтонаціями і ритмами, а також наявна асоціативність і образність. Наприклад, у своїй поемі «Зона» автор відображує плин стрімкого життя сучасного міста, яке одночасно сміється і пульсує, розтікається калюжами площ і потоками вулиць, міста, яке налічує тисячі жителів:

«Я бачив сьогодні вранці гарну вулицю забув як зветься

Нова і чиста сурмою сонячною ллється

Робітники урядовці вродливі стенотипістки

Що будня чотири рази по ній проходять пішки».

У цій поемі зображені картини вранішнього міста стають надзвичайно реалістичними і живими, разом з тим у творі знаходить своє вираження урбаністична тема, властива усій творчості Гійома Аполлінера. Художнє полотно щільно насичене «блискучими» і «яскравими» словами, які створюють радісний настрій поезії і несуть виключно оптимістичний заряд: «радісний», «чудовий», «огнисте сяйво», «зворушує», «люблю» тощо. При цьому не скажеш, що французький авангардист писав лише про щастя та радість. Деякі твори Аполлінера є справжньою сповіддю його ліричного «я», та й і в цих поезіях відчувається активне і творче ставлення автора до життя.

Наприклад, у поезії «Міст Мірабо» автор порівнює втрату почуття кохання з річкою Сена, яка струмує-біжить під мостом Мірабо:

«Минають дні години і хвилини

Мине любов

І знову не прилине

Під мостом Мірабо хай Сена плине

Хай б’є годинник ніч настає

Минають дні а я ще є».

При цьому останні два рядки приведеного уривку є рефреном і повторюються після кожної строфи вірша. Саме завдяки їм сумний, на перший погляд, настрій поезії отримує додаткові оптимістичні відтінки. Незважаючи на те, що плине життя і ніщо не вічне, як і шум води, незважаючи на те, що так само, як і вода в Сені, проходить кохання, ліричний герой поезії налаштований оптимістично і заявляє: він «ще є».

На прикладі поезії «Міст Мірабо» ми маємо змогу побачити активну життєву позицію Гійома Аполлінера, бо навіть віршу про втрачене кохання поет надає не тільки настрою прощання з минулим світом, а й настрою зустрічі з новим. Оскільки людина ще існує, вона повинна думати про майбутнє, повинна бути відкритою для незвіданого, а не тільки сумувати за минулим.

Головне, що цікавило Гійома Аполлінера – це різні аспекти людського буття. Ці аспекти представник французького авангарду розкривав через призму особистого бачення світу, розкривав, використовуючи різноманітні художні прийоми і створивши власну манеру письма. Одним із головних чинників популярності творчості Аполлінера у всьому світі є саме незвичайне «звучання» активного творчого ставлення до свого життя та до життя сучасного суспільства.


Завантаження...

Схожі твори

Коментарі

3 коментарі до “Твір на тему: «Художні відкриття Аполлінера»”
  1. Олександр сказав:

    норм…

  2. Олександр сказав:

    нормально…….

  3. Алексей сказав:

    м

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


− 3 = триили прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)