Твір на тему: «Гончар»

...

Твір на тему: «Гончар» 4.11/5 (82.13%) 141 голос[ов]

Твір на тему: «Гончар»

Не боги обпалювали горщики, не вони добували глину і, тим більше, не вони ліпили ці горщики і виготовлювали їх. Стародавні гончарні форми брали початок з дуже давніх часів, з часів Київської Русі та ще раніше. Кожний вид гончарних виробів відрізнявся своїми особливостями, які були зумовлені типом глини, місцевими особливостями і майстерністю гончара.

У різноманітних сортах глини, як правило, могли розібратися лише спеціалісти. Наприклад, гончарі з Полтавщини розрізняли три види матеріалу для гончарних виробів – «піскувату» глину, яка була піщанистою та вогнетривкою, «жорстку» глину, яка відрізнялася великою зернистістю, та «наглинок» – таку собі жовтувато-зелену глейку масу.

Гончарі завжди використовували глину виключно в чистому вигляді, а подекуди робили різноманітні суміші. Вони самі привозили глину з «глинища» і зберігали її, частіш усього, на своєму подвір’ї. Причому, чим довше глина там лежала, тим кращі вироби з неї виходили. Якщо була необхідність, гончарі заносили глину до майстерні і заливали її водою. Глину замішували як тісто і для того, щоб вона набула необхідних якостей, били веслами, відбивали спеціальними молотками – «довбнями», та стругали її спеціальними «стругами», які робили з уламків коліс. Різали глину завжди дротом. Підготовлену масу майстри розкатували у своєрідні ковбаски різної довжини.

Від заготовок гончар відщипував шматочки необхідного розміру і обробляв на ручному, а потім і на спеціальному важкому гончарному крузі. Всі вироби сушилися в домашній печі або на подвір’ї. Останньою операцією у цьому процесі було випалення.

Випалення гончарі робили в спеціальній гончарній печі. Усі свої вироби вони виставляли рядами, між якими ставили переділки. Найголовнішим при цьому було стежити за температурою. Цей процес достатньо часто тривав близько доби і поділявся на три етапи: випалення на слабкому, середньому і сильному вогні. Вистигали всі вироби під відкритим повітрям. Чимало готових виробів майстри покривали поливою, зробленою з окису свинцю та піску. Для розпису традиційно використовували фарбу з натуральник інгредієнтів, яку наливали у коров’ячий ріг.


Завантаження...

Схожі твори

  • Твір на тему: «Життя Тараса Шевченка – подвиг» «Свою Україну любіть, Любіть ії ... во время люте, В останню тяжкую минуту За неї Господа моліть.»   Життя Великого Кобзаря Тараса Григоровича Шевченка – це справжній […]
  • Твір на тему: «Що таке вихованість» Видатний російський письменник  А. П. Чехов висловлював головні ознаки вихованих людей: завжди ввічливі, поважають людську особистість, не брешуть навіть у дрібницях, м’які, […]
  • Твір-роздум на тему: “Що таке відповідальність” Відповідальність – це така річ, яка не існує сама по собі, а завжди розглядається у певному контексті. Деякі погляди на відповідальність у нашому суспільстві настільки масштабні, що […]

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


два − 1 =или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)