Твір на тему: «Геркулес з твору Жуля Верна «П’ятнадцятирічний капітан»

...

Твір на тему: «Геркулес з твору Жуля Верна «П’ятнадцятирічний капітан» 4.33/5 (86.67%) 24 голос[ов]

Твір на тему: «Геркулес з твору Жуля Верна «П’ятнадцятирічний капітан»

План:

 

 1) В якій країні була торгівля рабами.

 

2) Хто такі работорговці.

 

3) Чому становище раба було жахливим.

 

4) Кого врятували моряки “Пілігрима” .

 

5) Що відомо про цих людей .

 

6) як до врятованих негрів ставилася команда.

 

7) Хто віддав негрів із “Пілігрима” у рабство.

 

8) Яка подальша доля Геркулеса.

 

9) Як Уелдони ставилися до Геркулеса.

 

10) Чому його так звали.

 

11) Чи подобається образ Діка Сенда і чим.

 

 

 

В ту епоху, в яку відбуваються події роману Жуля Верна «П’ятнадцятирічний капітан» работоргівля була звичайною справою, приносила великі доходи та зовсім не засуджувалася суспільством. Одним з історичних прикладів масового і класичного, легального та відверто декларованого рабства було рабство негрів в західноєвропейських колоніях, переважно в Америці в XVI-XIX століттях. Мільйони негрів вивозилися з африканського континенту в інші країни і використовувалися як безкоштовні знаряддя праці на видобутку корисних копалин, у шахтах, працюючи на плантаціях, а пізніше і на мануфактурах. В Індії скасування рабства відбулося в 1843 році. В Японії офіційно відмінили рабство в кінці XVI століття. В Азії рабство зберігалося ще довше. В Оттоманській імперії торгівля жінками існувала ще до 1908 року, а в Китаї рабство було скасоване лише в 1906 році, але закон набрав чинності тільки в 1910.

 

Работорговці частіш усього були представниками цивілізованих країн, а рабів вони вивозили, використовуючи для цього силу або обман. Вони мали свої кораблі, які і перевозили рабів на інші континенти. Ці кораблі не мали жодних умов для нормальної морської подорожі, рабів перевозили в нелюдських умовах, тому дуже багато робітників гинуло, так і не досягнувши іншої країни.

 

Становище рабів було жахливим, вони не мали зовсім ніяких прав і здебільше жили в поганих умовах. Володарі рабів ставилися до них гірше, ніж до домашньої худоби, і їх життя зовсім нічого не коштувало. Прикладом цього може служити і випадок з покинутими на кораблі «Вальдек» п’ятьма неграми.

 

Екіпаж «Пілігрима» на півзатопленому судні під назвою «Вальдек» знайшов собаку і п’ятьох знеможених негрів, які поверталися із заробітків додому у Сполучені Штати. Це були Актеон, Остін, Бет, батько Бета Том і Геркулес. Коли сталася аварія судна, всі вони спали, а коли прокинулися, то зрозуміли, що команда покинула корабель і залишила їх в напівзатонулому судні на відстані тисячі миль від землі. Том був найстаршим, свого часу він став вільним після скасування рабства в Америці, а інші вже народилися вільними. Серед усіх виділявся Геркулес, схожий своєю могутністю на античного героя. З потерпілого корабля був урятований і собака Дінго, походження якого було неясним, відомо було лише те, що його знайшли на західному узбережжі Африки геть охлялого з голоду. Загадкою залишалися і літери “С. В.” на ошийнику собаки. До врятованих людей команда «Пілігрима» ставиться неоднозначно, але невдовзі екіпаж «Пілігриму» гине під час охоти на кита.

 

Ці негри були зі штату Пенсільванія. Найстарішого з них вивезли з Африки й продали в рабство до Сполучених Штатів, коли йому минуло всього шість років. Цей негр став вільним після скасування рабства в Америці. Що ж до його товаришів, багато молодших за нього, то вони були дітьми вже звільнених батьків, народилися вільними, і жоден білий не міг би заявити на них права власності.

 

Після закінчення пригод і врятування невеличкої команди Діка Сенда Геркулес став добрим другом родини Уелдонів. Джеймс Уелдон добре розумів, чим його родина зобов’язана цьому негру, у якого ім’я було під стать його статурі.

 

Геркулес і Дік Сенд подобаються мені своїми характерами, своїм ставленням до інших людей та тим, що ніколи не розгублюються у складних ситуаціях.

 


Завантаження...

Схожі твори

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


8 − шість =или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)