Твір на тему: «Характеристика Яви з твору В. Нестайко «Тореадори з Васюківки»

...

Твір на тему: «Характеристика Яви з твору В. Нестайко «Тореадори з Васюківки» 4.13/5 (82.68%) 395 голос[ов]

Твір на тему: «Характеристика Яви з твору В. Нестайко «Тореадори з Васюківки»

Відомий український письменник Всеволод Нестайко народився у м. Бердичеві у 1930 році у родині державних службовців. Після школи він закінчує філологічний факультет Київського державного університету, а потім працює у таких журналах, як «Барвінок» і «Дніпро» та у видавництві «Молодь». Разом з тим він займається творчістю і пише сценарії для кіно та дитячі твори. Найбільш відомими з цих творів є оповідання «Пригоди Грицька Половинки», «В країні сонячних зайчиків», «П’ятірка з хвостиком», «Незвичайні пригоди у лісовій школі», та, звичайно ж, «Тореадори з Васюківки». Оповідання і повісті й В. Нестайка перекладені багатьма мовами світу.

З оповіданням «Тореадори з Васюківки» ми нещодавно познайомилися на уроках української літератури. Воно мені дуже сподобалося, бо це надзвичайно цікава історія, і події, описані автором, мене дуже захопили. Головними героями цього твору є звичайні школярі Ява Рень і Павлуша Загородній, які мешкають у селі Васюківка. Це справжні бешкетники, фантазери і порушники шкільної дисципліни. Але разом з цим – це дуже добрі і чуйні хлопці, які бажають іншим лише добра.

Ява Рень – це відчайдушний енергійний хлопець. Але звідки ж взялося таке незвичайне ім’я – Ява? Так назвав себе сам хлопець, коли йому виповнилося лише півтора роки. Мале пискля хотіло сказати «Я – Ваня», а в нього вийшло лише «Ява». Ось і причепилося до хлопця, як реп’ях до собачого хвоста, оте «Ява». Справжнім ім’ям хлопця майже ніхто у селі не називав.

У Яви було скуйовджене руде волосся і рясно вкрите веснянками обличчя. Хлопець цей надзвичайно відчайдушний і енергійний, зазвичай він і стає ініціатором різноманітних вигадок і бешкетів, у яких завжди приймає участь і його ліпший товариш Павлуша. Ява то вигадує про метро під Васюківкою, то влаштовує бій биків, то організовує шкільний театр. Незважаючи на всі бешкети Яви, цей хлопець здатний і на серйозні вчинки. Наприклад, коли йому знадобилося перездавати екзамен, він знайшов в собі сили все літо готуватися до перездачі, ховаючись на вигаданому ним самим острові і вважаючи себе «Робінзоном Кукурузо».

Ява завжди має благородні наміри, але через брак знань і досвіду, нажаль, разом із своїм товаришем Павлушею іноді потрапляє у прикрі ситуації. Нерозлучні друзі, обмірковуючи свої вчинки, прагнуть усвідомити зроблені помилки і намагаються їх не повторювати в майбутньому, але відразу ж вигадують нову «авантюру». Тому нам цікаво довідатися і про пошуки незнайомця з тринадцятої квартири, і про зйомки в кіно, і про допомогу під час рятування Васюківки від стихійного лиха, і про викриття місцевих «шпигунів».

Мені добре зрозумілі бажання і наміри Яви, адже він мій ровесник. Думаю, головне, що доводить нам Ява – це те, що дружба – велика сила, що поруч важливо мати відданого і вірного товариша, який піде за тобою в огонь і у воду, який не зрадить і завжди допоможе в скрутній ситуації. Я впевнена, що «Тореадори з Васюківки» В. Нестайка – одна з найкращих книжок, тому я усім раджу її прочитати.


Завантаження...

Схожі твори

Коментарі

7 коментарів до “Твір на тему: «Характеристика Яви з твору В. Нестайко «Тореадори з Васюківки»”
 1. Никита сказав:

  Лалала

 2. наталя сказав:

  клас

 3. наталя сказав:

  а твір де?

 4. Ясюшка сказав:

  Эм…………….а что это?? Где характеристика??? У меня домашка знать все про любимого героя)) И мне нужна информация и характеристика,а не этот кошмар!!!!

 5. Гуггугугуг гага сказав:

  Дарова че там у вас

 6. микикраус сказав:

  ясюшка что вам не понравилось я тоже много непонял мне тоже все узнать про любимого героя здеть не так написано но хотяби чтото

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


+ шість = 10или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)