Твір на тему: «Фольклорна основа «Слова о полку Ігоровім»

...

Голосуйте за цей твір

Твір на тему: «Фольклорна основа «Слова о полку Ігоровім»

«Слово о полку Ігоровім» є унікальною пам’яткою давньоруської літератури і гармонійно поєднує в собі два контрастуючи між собою елемента – фольклорний і книжковий . Фольклорні складові цього видатного твору дуже важливі для сприйняття і розуміння поетичних картин і різних художніх образів. Всі вони сходять до переказів і казок, билин і традицій народної поезії.

Особливо близькі до народної творчості образи природи, а також порівняння і епітети, які використовуються для опису цих образів. Природа в «Слові о полку Ігоровім» виступає в якості окремого самостійного персонажа. Цей персонаж, як жива людина, співпереживає і співчуває героям твору, природа жваво реагує на все, що відбувається, а іноді навіть допомагає тріумфувати справедливості.

Трагічна природа перед трагічною битвою князя Ігоря з половцями :

«Ірану на інший день криваві зорі

світло повідають:

Чорні хмари з моря йдуть,

Хочуть прикрити чотири сонця,

І в них тремтять сині блискавки.

Бути грому великому!

Іти дощу стрілами з Дону

великого!».

Співчувають дружині Ігоря і тварини, які намагаються попередити російських воїнів про небезпеку:

«Ігор ратних до Дону веде!

Вже біда його птахів скликає,

І вовки погрозою виють по ярах ,

Клекотом орли на кості звірів звуть,

Лисиці брешуть на червоні щити…».

Проглядаються фольклорні мотиви і в тому, що битву автор порівнює з жнивами і бенкетом. А опис буй-туру Всеволода сходить вже до билинних традицій, адже цей герой і зовні і по своїй поведінці нагадує читачам одного з героїв древніх билин Іллю Муромця .

«Ярий тур Всеволод!

Стоїш на обороні,

Кидаєш на ратних стрілами ,

Гримиш по шолому мечем

харалужним;

Де ти, тур, ні прискачеш, шоломом

злотом посвічуючи,

Там лежать нечестиві голови

половецькі,

Порубані гартованими шаблями

шоломи аварські

Від тебе, затятий тур Всеволод!».

Пройнятий трепетним ліризмом, зворушливий, ніжний і поетичний плач Ярославни близький до традиційних народних плачів, що дійшли до наших часів. Для народних плачів дуже характерно звернення до сил природи – до сонця, до вітру і до річки. Саме такі звернення можна побачити в плачі Ярославни.

Повний народних архетипів і поетичних символів сон Святослава, якому снилося, що наряджали його «чорним покривом на ліжку тесовому», наливали йому «синє вино, з гіркотою змішане», насипали йому «порожніми сагайдаками перли великі в нечистих раковинах на лоно і мене ніжили», а на його «золотоверхому» теремі покрівля була без князя.

Казкові мотиви носить втеча князя Ігоря з половецького полону. Рятуючись від переслідування, герой перетворюється на сокола, до сніданку б’є лебедів і гусей, при цьому сили природи у всьому йому допомагають, а річка Донець навіть розмовляє з Ігорем.

Згадуються в «Слові о полку Ігоровім» і язичницькі божества, які прийшли у твір з народних повір’їв. Це і «діви Образи», і «надбання Даждьбоже онука», і «Карна і Желя», і «вітри, онуки Стрибога».

Фольклорні мотиви в « Слові о полку Ігоровім» настільки сильні, що багато в чому саме вони визначають поетичність і красу створених автором образів і картин Народні поетичні мотиви цілком природного поєднуються з композицією твору, завдяки чому роблять його неповторним і унікальним.


Завантаження...

Схожі твори

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


− 3 = п'ятьили прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)