Твір на тему: «Етикет українців» |

Твір на тему: «Етикет українців»

...

Твір на тему: «Етикет українців» 4.83/5 (96.67%) 24 голос[ов]

Зазвичай під словом «етикет» прийнято розуміти правили і загальнообов’язкові норми поведінки людей в суспільстві. Кожна окремо взята нація має деякі відмінності в етикеті, які обумовлені особливостями її історичного розвитку. Недотримання правил етикету звичайно не тягне ніякої офіційної відповідальності, але може стати причиною погіршення відносин з представниками суспільства. Щоб цього не відбувалося, а спілкування проходило комфортно для всіх його учасників, і існує етикет. Дотримання його норм зі стовідсотковою гарантією забезпечує комфортність і розуміння оточуючих людей.

Що ж конкретно входить в це поняття? Як мені здається, найбільш раціонально розділяти поняття етикету на дві категорії: мовленнєвий етикет і етикет при прийомі гостей. Мовленнєвий етикет сам по собі набагато ширше, оскільки включає велику кількість різних аспектів, починаючи від вітання, включаючи всілякі дії під час розмови і закінчуючи прощанням. При цьому важливо відзначити, що особливості етикету українців, що проживають у різних регіонах країни, мають відмінності, але ці відмінності малоістотні. Норми мовленнєвого етикету прищеплюються українцям з самого раннього дитинства. Зокрема, вказується, що зі старшими необхідно завжди вітатися першими і якомога ввічливіше. Більш вільна форма вітання і спілкування властива для комунікації з людьми свого віку. Тут навіть припустима повністю неформальна форма, при якій особи самі визначають, як вони вітаються, спілкуються і прощаються. Крім того, варто відзначити, що в суспільстві панує думка про обов’язковість підкреслено більш ввічливого спілкування з начальством і керівництвом, незалежно від віку. Також для мовленнєвого етикету у всіх його проявах характерно регулярне побажання благ один одному. При прощанні українці завжди бажають щастя, удачі та інших благ один одному.

Говорячи про інший елемент українського етикету, про гостинність, варто відзначити, що нею українці завжди виділялися. Як відомо, серед наших жителів у всі часи було поширене повір’я, згідно з яким гість прирівнюється до Бога, а значить, його завжди необхідно прийняти якомога краще. Це стосується не тільки заздалегідь запрошеної людини, але навіть і непроханого гостя. Усіх їх завжди приймали якнайкраще, ніколи не відмовляючись нагодувати, напоїти і розважити. Крім того, всі святкові заходи українці звикли проводити в широкому колі гостей, а не тільки серед найближчих родичів.


Завантаження...

Схожі твори

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


дев'ять − 3 =или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)