Твір на тему: “Диявольська спокуса розуму за романом М.Булгакова “Майстер і Майгарита”

...

Голосуйте за цей твір

Твори М. Булгакова вважаються енциклопедією людської душі. Не став винятком і роман «Майстер і Маргарита», який  є вершиною прози автора. Він ввібрав в себе всі художні здобутки попередніх етапів творчості письменника.

Фантастичні картини нереального світу в романі дивують багатством і невичерпністю уяви їх творця. В романі розповідається про втручання нечистої сили в життя москвичів 30-х років, підступні витівки дрібних бісів, каверзи вампірів і відьом, містичні сеанси чорної магії. Кульмінацією цієї дияволіади є помпезний бал у сатани, куди з’їжджаються душі грішників різних часів. А закінчуються гостини темних сил у місті пожежею та жахливим хаосом у Москві.

Вибрики темних сил і демонічних персонажів тлумачилися письменником як розплата тоталітарній владі, від якої в реальному тогочасному житті не було порятунку. Суд Волонда розкриває брехню та всякого роду підступні діяння, відновлює розтрачену справедливість. Навіть злі сили відстоюють, правда, в свій спосіб, моральний закон. Котиться з плечей голова Берліоза, який врозумляє свого колегу кепкувати над святинями релігії. Опиняється в божевільні Бездомний, який був добросовісним учнем Берліоза. Покарані безліч донощиків, хабарників, пристосуванців.

Своїм романом автор показав, що в реальності 30-х років свобода особистості творчої є неможливою. Вона скоріше залишиться недосяжною мрією, яка живе в серцях і душах, тому може бути здійснена лише завдяки фантастичним, а тому лише потойбічним силам. М. Булгаков переконаний, що справжня свобода – це внутрішня свобода кожного з нас, свобода духу.


Завантаження...

Схожі твори

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


+ 4 = тринадцятьили прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)