Твір на тему: «Дивосвіт творчості Дмитра Павличка»

...

Голосуйте за цей твір

Фундаментом духовного життя кожного народу є його культура і насамперед – література. Якщо ми, сучасні громадяни незалежної України, не хочемо втратити духовність, а отже, й майбутнє, – цю спадщину треба берегти й вивчати. Тим більше, що дивосвіт цей – поруч з нами.

Ім’я Дмитра Павличка одразу спалахнуло яскравою зіркою в сузір’ї наших талантів. «Увійшов він у літературу – рвійно, стрімливо, немов весняний грім», – зазначає відомий український письменник Роман Іваничук.

Талант Павличка виявив себе в багатьох царинах культури: прославлений поет, блискучий перекладач, публіцист, критик і літературознавець, державний діяч, вогненний трибун, чиє ораторське мистецтво захоплювало образністю вислову й невідпорною логікою у Верховній Раді України, на Софійському майдані Києва, на трибуні Народного Руху.

Дмитро Павличко – насамперед поет, але в часи творення нашої молодої держави він був у лавах завзятих її творців, людей, чий ентузіазм і горіння запалили мільйони українців.

Які ж чинники зумовили формування такої сильної, бурхливої, запальної особистості? Дмитро Павличко сам відповідає на це запитання заголовками своїх книжок і циклів. Передусім – це відчуття власного грунту й батьківського кореня (збірка «Моя земля»), любов до правди й ненависть до фальші (збірка «Любов і ненависть»), копітка наука вчителів і друзів (цикл «Учителям і друзям»), це, врешті, відчуття свого часу (цикл «Час»).

«Любов і ненависть» – перша поетична збірка Дмитра Павличка. Але це не тільки назва збірки. Ці антоніми постійно присутні в його творчості й житті.

Стоять вони у творчості поета, мов близнюки, немов двосічний меч.

Якщо любов – то до всієї планети, і зродилася вона з любові до отчого порогу. Через всю свою творчість проносить поет невиплакану тугу за матір’ю, і не раз обзивається вона синівським схлипом: «Матусенько, було на терня ногу вколю і плачу», і не менш сильна любов до батька.


Завантаження...

Схожі твори

  • Сміливі завжди мають щастя Люди звикли говорити про себе, що вони щасливі або нещасні. Але у розумінні кожного, щастя неоднакове. А  деякі люди взагалі вважають себе нещасними все життя, тому що так і не […]
  • Твір на тему: «Образи у творах Євгена Маланюка» Найбільшою проблемою для України є її діти. Тому наступним важливим мотивом для Євгена Маланюка стає мотив кволої нації, нації, не здатної стати ланкою, що з’єднувала б Бога і Україну. Цей […]
  • Твір на тему: «Особливості п’єси Миколи Куліша «Мина Мазайло Любов’ю до України, свідомістю національної гідності пройнята п’єса Куліша «Мина Мазайло». Політична комедія Миколи Куліша є нищівною сатирою на малоросійщину, російський великодержавний […]

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


+ 1 = шістьили прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)