Твір на тему: «Діалектика душі в романні Льва Толстого «Анна Кареніна» |

Твір на тему: «Діалектика душі в романні Льва Толстого «Анна Кареніна»

...

Твір на тему: «Діалектика душі в романні Льва Толстого «Анна Кареніна» 3.31/5 (66.18%) 178 голос[ов]

У своєму відомому романі «Анна Кареніна» Лев Толстой не обмежився лише звичайними описами подій і життів, він був зацікавлений у вивченні душ героїв свого твору, тому цій темі він приділив досить багато уваги. Зрозуміло, що частіше за інших в романі автор копався в душі головної героїні Анни Кареніної, саме про неї хочеться говорити в більшій мірі, коли мова заходить про діалектику душі. Але не Анною Кареніною єдиною, адже автор також описує душі й інших героїв.

Діалектика душі Анни Кареніної розкривається завдяки тому, що вона була персонажем досить суперечливим. Незважаючи на необхідність залишатися вірною чоловікові, якому вона народила сина, Анна Кареніна через млявість і пасивність свого чоловіка, який приділяв їй мало уваги і зробив їхні почуття холодними, полюбила іншого чоловіка. Природно, що така зрада призвела б до величезної ганьби, тому головна героїня початку дійсно мучитися. У цьому і проявляється діалектика її душі – з одного боку, вона знову когось полюбила, в її серці оселилися настільки приємні любовні почуття, з іншого ж боку, ці величні почуття приносили їй великі страждання, подолати які можливим не представлялося. Через цей внутрішній конфлікт Анна Кареніна почала звинувачувати в усьому саму себе і не знайшла нічого кращого, ніж кинутися під поїзд.

Другим персонажем, щодо якого по-моєму можна говорити про діалектику душі, був Костянтин Левін. Я думаю, що Левін мав все для того, щоб бути щасливим. Цей молодий чоловік належав до високого суспільства, але на тлі інших людей з цього суспільства був більш моральним, більш відповідальним. Він би міг домогтися великих досягнень завдяки своїй тязі до пізнання, але проблема полягала в тому, що бажання дізнаватися відповіді на питання життя робило його нещасним. Він одночасно шукав і мучився від того, що знайти насправді нічого. Діалектика його душі виявляється в тому, що, маючи все для того, щоб бути щасливим, він не насолоджується життям, а шукає питання для свого розуму, а потім мучиться, намагаючись знайти відповіді на ці питання.

Як мені здається, Анна Кареніна і Костянтин Левін – це найкращі герої для розуміння діалектики душі людини в романі Льва Толстого. Доля їх склалася по-різному, у Анни Кареніної більш трагічно, але в той же час обидва вони страждали через свої позитивні якостей – бажання любити у Анни Кареніної і бажання пізнавати і Костянтина Левіна. Людина в загальності – істота діалектична. Я переконаний, що серед реальних людей можна зустріти багато таких, які страждають, навіть маючи все, що потрібно для найкращого життя.


Завантаження...

Схожі твори

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


6 + сім =или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)