Твір на тему: «Чим багатий мій народ»

...

Твір на тему: «Чим багатий мій народ» 3.77/5 (75.38%) 13 голос[ов]

Твір на тему: «Чим багатий мій народ»

Особисто для мене поняття Батьківщини і народу єдині і нерозривні. І якщо я кажу про багатства свого народу, я одразу уявляю собі живе море золотої пшениці і неосяжні поля своєї Вітчизни, що розкинулися під блакитним небом. Недарма ж саме ці два кольори – блакитний та жовтий, стали кольорами українського державного прапора.

Наша рідна земля багата родючими землями, настільки гарними, що у роки Великої Вітчизняної війни німецькі загарбники вагонами вивозили її  на Захід. Багата українська земля і своїми надрами, які приховують в собі багато корисних копалин, зокрема вугілля і руду, газ і нафту, золото і бурштин. Але найбільше багатство нашої країни – це український народ.

Будь-які матеріальні цінності не можуть замінити духовного багатства наших співвітчизників, його ліричну пісню і милозвучну мову, його численні традиції і славетну історію. Та й сам український характер – доброзичливий, відкритий, щирий – головне багатство України. І це багатство дійшло до наших часів, його ми повинні зберегти і у цілості передати майбутнім поколінням.

У кожного з нас своє поетичне бачення рідного слова, але кожен з нас так само повертається до материнської мови з височінь загальнолюдських естетичних і моральних цінностей. Ще видатний український поет і письменник писав про українську мову:

«В слові твоєму іскряться

І сила, і м’якість, і гострота, і міць,

І все, чим може вгору дух піднятися.

(«Мойсей»)

Мамина посмішка, мамине ласкаве слово, її колискова – це наше перше і головне знайомство з Батьківщиною. Адже рідна земля і її багатство починається з батьківського порогу. Біленька хатинка у вишневому садку, біла сорочка, а потім і біла свита – такі звичайні речі були нездійсненною мрією великого Кобзаря українського народу Тараса Григоровича Шевченка. Усе ці речі становили національну прикмету українців, бо саме білий колір у всьому світі вважався і вважається символом душевної краси і чистоти. Білі рушники прикрашали українські хати, білий вишитий рушник мати стелила своїм дітям в дорогу у далекі краї.

І як тісно сьогодні переплелися стародавні сучасні традиції з сучасним життям! Сьогодні, як і в минулому зі своїм благословенням дарують білі вишиті рушники своїм дітям матері. У тісному поєднанні з національним рушником існує у нашому уявленні хліб – ще одне багатство нашої рідної країни. Більшість українських традицій і сьогодні нерозривно пов’язані з хлібом. Хлібом-сіллю зустрічають українці дорогих гостей, хліб несуть на новосілля у нове житло, на відвідини породіллі, на весілля і поминки.

А українська пісня! Це справжній скарб, який прославив наш народ у всьому світі. Чи ніжна – біля дитячої колиски, чи завзята в поході проти ворогів заради захисту рідної землі, чи турботлива та сумна у згадці про кохання.

За свою славетну історію український народ був змушений захищатися від ворогів і відстоювати свою свободу. Але зброю в руки брали українці тільки тому, що робити це змушував ворог.

Не було більшого щастя для українського народу, ніж мирна праця на своїй рідній землі. Добрі та щирі люди, трудівники і хлібороби – ось риси наших співвітчизників, ось головне багатство нашої країни. Багата Україна і талановитими людьми – вона дала світу видатних письменників і поетів, художників і композиторів, музикантів і співаків.

Я впевнений, то такий народ, як наш, заслуговує кращої долі і сподіваюся, що віна у нас буде. Той народ, який здобув свободу і незалежність, зуміє вийти з будь-яких випробувань. Я вірю, що саме тоді до духовного багатства наших співвітчизників додасться і матеріальний добробут.


Завантаження...

Схожі твори

  • Твір на тему: «Що таке вихованість» Видатний російський письменник  А. П. Чехов висловлював головні ознаки вихованих людей: завжди ввічливі, поважають людську особистість, не брешуть навіть у дрібницях, м’які, […]
  • Твір на тему: «Культура і цивілізація» Культура – це явище суспільне , притаманне лише людському суспільству, результат діяльності людей. До культури потрібно застосовувати критерій прогресивності. Цивілізація […]
  • Твір на тему: «Сучасна молодь і мода» Світ змінюється стрімко. Сьогоднішня молодь ламає всі стереотипи і не виправдовує всі покладені на неї надії. В цілому нинішнє підростаюче покоління пасивне, грубе і різке. Виною […]

Коментарі

1 коментар до “Твір на тему: «Чим багатий мій народ»”
  1. Настасья сказав:

    За твір – лайк))

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


6 + = тринадцятьили прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)