Твір на тему: «Чи завжди ми додержуємося принципів толерантності?»

...

Твір на тему: «Чи завжди ми додержуємося принципів толерантності?» 4.68/5 (93.68%) 38 голос[ов]

Толерантність – це здатність людини ставитися до інших, до тих, хто відрізняється від неї людей, добре, ввічливо і в цілому так само, як вона ставиться до схожих на себе людей. Наприклад, деякі люди відрізняються від нас кольором шкіри, релігійними та політичними уподобаннями, сексуальною орієнтацією. До таких людей можна ставитися або добре, або вороже. Якщо людина ставиться до таких людей добре, значить, вона толерантна. Якщо ж вона відчуває в собі ворожнечу, неприязнь до таких людей, вона в недостатній мірі перейнялася принципами толерантності.

Чи завжди ми дотримуємося принципів толерантності ? Це залежить від кого, про кого конкретно йде розмова. Особисто я прекрасно ставлюся до всіх людей – будь вони темношкірими, іноземцями, людьми з іншого вірою чи політичними вподобаннями. Для мене це нормально, оскільки я знаю, що ці люди нічим не гірше інших, не гірше за мене. Вони цілком можуть бути настільки ж розумними, красивими, високо моральними, освіченими і вихованими. Я прекрасно знаю, що вони теж десь жили, напевно були законослухняними людьми, у них є батьки, які свого часу добре їх вчили і виховували. Звичайно, серед цих людей бувають і негідники. Але й серед всіх інших вони теж бувають, приблизний відсоток таких людей у всіх суспільствах приблизно рівний.

Але от чи ставляться до тих, хто відрізняється, так само толерантно ті, хто мене оточує, моє суспільство? Не думаю. Я нерідко бачу людей, які з неприязню висловлюються про інших, кажуть, ніби ті гірше, дурніші, невихованіші, огидніші. Звичайно, таких нетолерантних людей небагато, але все ж їх наявність в цілому мене турбує. Через нестачу толерантності в суспільстві зростає нетерпимість одних людей до інших, зменшується повага, через це в такому суспільстві менш приємно жити. Я завжди відчуваю, що те, що оточуючі мене люди не дотримуються принципів толерантності, рано чи пізно може призвести до дуже серйозних конфліктів з дуже неприємними для всіх конфліктами.

На жаль, я не можу сказати, що всі люди мого суспільства толерантні. Часто по їх висловах я розумію, що вони позбавлені терпимості до інших, не таких, як вони, і навіть готові вступати з такими людьми у відкритий, нічим не виправданий в серйозному сенсі конфлікт. Водночас особисто я, звичайно, намагаюся слідувати всім принципам толерантності. Я хочу, щоб навколишній світ був нормальним, щоб люди якщо й не любили один одного, то хоча б ставилися один до одного ввічливо, терпимо. В ідеалі я б хотів, щоб люди слідували золотому правилу моральності, але поки що суспільство далеке від цього.


Завантаження...

Схожі твори

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


+ сім = 11или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)