Твір на тему: «Чи сучасно бути скромним?»

...

Твір на тему: «Чи сучасно бути скромним?» 4.68/5 (93.56%) 59 голос[ов]

Щоб зрозуміти, чи сучасно бути скромним, потрібно розібратися з самим поняттям скромності. Як правило, під скромністю розуміється помірність в людських бажаннях, відсутність прагнення до розкішного життя, відсутність пристрасного бажання показати себе, похвалитися, дотримання правил пристойність, а також стриманість при спілкуванні з людьми. Чи характерно все це для сучасних людей? Чи хороша та ситуація зі скромністю, яка сьогодні існує в світі?

Що ж, відповіді на ці питання давати не завжди просто. Я вважаю, що скромність у тому розумінні, в якому я її характеризував, для сучасних людей зовсім не характерна. Бажання сучасних людей просто не мають межі. Досить поглянути на деяких наших сучасників – складається таке відчуття, що вони ніколи не втомлюються багатіти, що їм хочеться все більше і більше. Здавалося б, куди вже більше? Але вони стають все багатшими, ніби у них бездонні кишені і нескінченне життя. Те ж саме стосується і бажання жити в розкоші. Розкіш для багатіїв сучасності вважається природним місцем існування. Вони вважають себе великими, розкішними людьми, які гідні жити в найкращому, в чомусь такому, чого немає у простаків і у представників простого народу. Для цих людей теж не чуже бажання показати себе і похвалитися своїми досягненнями. Вони відвідують світські заходи, купаються в променях слави, насолоджуються лестощами з боку тих, хто істотно бідніший їх самих. Правил пристойності вони дотримуються лише тоді, коли це вигідно і коли за недотримання може послідувати покарання. Стриманість в спілкуванні присутня лише при спілкуванні з рівними, а із звичайними людьми, як правило, спілкуються зверхньо, гордовито. Але головна біда не в тому, що все перераховане вище стосується багатіїв. Головна біда в тому, що звичайні, бідні люди і люди середнього достатку, теж прагнуть до такого життя, а скромність вважають ознакою слабкості.

Звичайно, незважаючи на несучасність скромності, скромних людей іноді можна зустріти. Їх скромність пояснюється дуже просто: вони недостатньо багаті, недостатньо успішні, тому виправдовують свою неуспішність тим, що їм всі ці блага просто не потрібні, тому що вони скромні. Що ж, робити так – їх право, але при цьому їх лицемірство цілком помітно.

Ніякої сучасності в скромності бути не може. Наше суспільство умовно розділене на шари, а прірва між багатими і бідними просто жахає. У такому суспільстві неможливо бути скромним. Ти або стаєш багатим і починаєш всіх зневажати, або залишаєшся бідним і задовольняєшся тією своєю лицемірною, фальшивою і самообманливою скромністю.


Завантаження...

Схожі твори

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


6 − = дваили прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)