Твір на тему: «Чи можливо в сучасному світі дотримуватися моралі?»

...

Голосуйте за цей твір

Людина влаштована таким чином, що її необхідно обмежувати. У всі часи існували якісь обмежувачі для діяльності і поведінки людей: релігія, мораль, сьогодні цю функцію виконує переважно закон. Завдяки існуванню таких обмежувачів людина не починала думати, що їй в світі дозволено абсолютно все, і в неї був по-справжньому серйозний стимул розвиватися та не стояти на одному і тому ж місці постійно. На жаль, останнім часом моральні підвалини суспільства стали втрачати свою вагу і важливість. Людина раптово вирішила, що мораль їй більше не потрібна, що вона заважає їй розвиватися творчо і що єдиним раціональним обмежувачем у сучасному світі повинен бути закон. Все це змушує задатися питанням: чи дійсно в сучасному світі можна прожити, дотримуючись суспільної моралі?

Я думаю, що прожити життя і не порушити жодного морального припису чи принципу в цілому неможливо. Проблема в тому, що людина – це істота, у якої є своє призначення в цьому світі. Якщо це призначення і можливість його реалізації стають проблемою для людини, людина готова робити все, щоб все-таки реалізувати своє призначення. Кожен з нас, якщо в його житті виникне велика небезпека або ризик не вижити, повністю проігнорує мораль і зробить абсолютно аморальний вчинок. Людина в більшій мірі залежить від обставин, а не від власного внутрішнього настрою.

Також дуже складно дотримуватися моралі, якщо ти постійно бачиш, як за рахунок її порушення хтось домагається успіху, в той час як ти його не досягаєш через свою високу моральність. Кожна людина хоче бути щасливою і успішною, іноді на шляху до власного щастя доводиться конкурувати з іншими людьми, залишаючи їх не у справ і роблячи їх нещасливими. Іноді ціна питання занадто висока, щоб замислюватися про мораль. В такі моменти людина готова зробити все, щоб перемогти, в тому числі вона готова порушити і мораль. Звичайно, ті, хто дивляться на її успіх, будуть брати з неї приклад, і теж будуть порушувати мораль.

Я думаю, що в сучасному світі дотримуватися моралі завжди можливо, але лише за умови того, що обставини складаються сприятливо для цієї мети. Втім, я не можу сказати, що життєві обставини завжди складаються сприятливо. Навпаки, я вважаю, що обставини – це найголовніше в житті людина, що людина в основному керована і залежить від тієї ситуації, в якій вона знаходиться. З цієї причини залишитися повністю моральною людиною з початку життя і до його кінця – це щось на межі дива.


Завантаження...

Схожі твори

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


чотири + = 10или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)