Твір на тему: “Аналіз поеми “Реквієм” Анни Ахматової”

...

Твір на тему: “Аналіз поеми “Реквієм” Анни Ахматової” 4.00/5 (80.00%) 1 голос[ов]

Поема «Реквієм» є одним з основних досягнень спадкоємиці «Срібної доби» Анни Ахматової, де вона різко піддає критиці диктатуру сталінізму як неприйнятну форму державного варварства. Написати цей твір поетесу спонукали події з сімейного життя. Її двох мужчин, чоловіка та сина, заарештували за підозрою членства в антирадянському гуртку. Згодом синові інкримінували участь в терористичній організації антирадянського спрямування в Ленінградському виші. Таким чином основним джерелом цієї поеми був досвід безсонних днів і ночей, сповнених страхом за здоров’я та життя найближчих людей. «Реквієм» не має зв’язкого сюжету. Його складові елементи обрамлені по-всякому: частина виділена підзаголовками, частина – просто пронумеровані. Незважаючи на мозаїчну за стилем та образністю будову, ці складові утворюють єдине ціле.

У пролозі описується розколена тюремним муром країна, по різні боки якого знаходяться засуджені та їх рідня. Перший вірш зображає арешт. Вірші з другого по дев’ятий є відображенням внутрішнього життя головної героїні після арешту її сина. Апогеєм є вірш «Розп’яття». Біль матері, котра пережила страшну смерть сина, порівняється з муками Богородиці, син якої помирав на хресті. Епілогом Анна Ахматова вертається до загальнонародних мордувань і окреслює тему збереження пам’яті про загиблих, безчесно закатованих. Вона вважає це моральним обов’язком тих, хто залишилися живими.

«Реквієм» Анни Ахматової є піснею-плачем за знівеченими долями тисяч людей. Читачу відкривається картина сталінських репресій, де факти дійсності переростають в образ світу, що подібний до царства плачу та скорботи.


Завантаження...

Схожі твори

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


7 + = чотирнадцятьили прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)