Твір на тему: актуальність твору О. Турянського ” поза межами болю”

...

Твір на тему: актуальність твору О. Турянського ” поза межами болю” 4.63/5 (92.50%) 8 голос[ов]

Письменник народився в с. Оглядів Радехівського району на Львівщині в селянській сім’ї. Був найстаршим серед восьми дітей. За допомогою сільського вчителя вступив до Львівської української гімназії, потім закінчив філософський факультет Віденського університету.
Протягом свого життя О.Турянський не вийшов за межі пережитого на снігових вершинах албанських гір у період першої світової війни. Світ болю став праосновою усієї його творчості, яку можна охарактеризувати як дивовижну екзотичну метаморфозу “Поза межами болю”.
Поема у прозi, що хвилює, єднає людськi серця, звiльняє i просвiтлює душу. Характернi риси твору – умовнiсть зображення (подiï поза конкретним часом i простором). Загальнолюдськi мотиви i гуманiстичнi цiнностi. Бiологiчнi iнстинкти i духовна воля до життя. Iдея перемоги духа над матерiєю. Гуманiстичний, життєствердний пафос поеми у прозi, його вселюдська значимiсть i всеохопнiсть.
Цей твір актуальний і сьогодні тому що порушує багато проблем у своїх творах: держава й людина; війна й людина; війна й політичні амбіції верхівки; влада грошей; збереження духовності й моральних цінностей, та основною через всю творчість проходить ідея протесту проти війни.
Епічний принцип зображення сюжетної канви твору характеризується тим, що автор часто охоплює все життя людини чи найважливіші її моменти. Адже у “Поза межами болю” із розповідної форми дізнаємося про трагічне життя Штранцінґера, який осліп через поранення в одному із боїв. Його мати з розпуки померла, а наречена наклала на себе руки. Із діалогу між персонажами стає відомо, що в Саба нікого не було з рідних, а Пшилуського зраджувала дружина. Перед очима Оглядівського, який був у передсмертному стані, промайнуло все його життя. Письменник, перетинаючи межі ліричної форми твору, забезпечує героям істинно епічну повноту буття, розгортає справжню історію їхньої душі.
О.Турянський належав до тієї групи митців, що “призначені самим письменницьким інстинктом, – як писав Ян Парандовський, – … вибирають перо серед декількох можливих засобів діяльності і, якщо воно було для них єдиною можливістю, відкладають його, як тільки виконають свою місію”


Завантаження...

Схожі твори

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


чотири − = 1или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)