Твір-мініатюра на тему «Ви ровесник Тоні і Віталика. Що ви б узяли у героїв на порозі самостійного життя?» за новелою «Залізний острів» із роману О. Гончара «Тронка» |

Твір-мініатюра на тему «Ви ровесник Тоні і Віталика. Що ви б узяли у героїв на порозі самостійного життя?» за новелою «Залізний острів» із роману О. Гончара «Тронка»


Твір-мініатюра на тему «Ви ровесник Тоні і Віталика. Що ви б узяли у героїв на порозі самостійного життя?» за новелою «Залізний острів» із роману О. Гончара «Тронка» 5.00/5 (100.00%) 1 голос[ов]

Твір-мініатюра на тему «Ви ровесник Тоні і Віталика. Що ви б узяли у героїв на порозі самостійного життя?» за новелою «Залізний острів» із роману О. Гончара «Тронка»

Роман відомого українського письменника О.Гончара «Тронка вважається унікальним літературним твором. Унікальний він не тільки з точки зору проблем, яких торкається у романі автор, але й з точки зору його композиційної побудови. Весь роман складається з новел, кожна з яких може вважатися окремим твором, а всі разом вони складають єдину захоплюючу оповідь про життя звичайних людей та їх відношення у різноманітних обставинах.

Однією з новел, які входять до складу роману є новела під назвою «Залізний острів».  У цій новелі ми знову ж таки зустрічаємося із звичайними людьми, які живуть таким же звичайним мирним життям. Герої новели – це люди з твердим характером, типові образи волелюбних та гордих українців. Вони міцно і невідривно пов’язані з рідним краєм, рідною землею. Окрім людей на правах повноцінного героя у творі виступає природа південної України – Чорноморське узбережжя, таврійські степи та лиман. У цій новелі ніяк неможна відділити зворушливу юну любов Віталіка і Тоні від сприйняття ними рідного краю, від їхньої тривоги за долю рідної землі. Сюжет новели наскрізь пронизаний романтичними почуттями, ґрунтується на достатньо реальних життєвих деталях і наповнений багатим філософським змістом. Головними думками автора стають роздуми про оточуюче нас руйнування і творення, про гармонію людини і природи.

У творі письменник використовує багато символічних образів., найяскравішим з яких можна назвати танок Тоні і Віталіка на палубі розпеченого сонцем затонулого військового крейсера. Та саме цей крейсер, саме цей залізний острів стає мішенню нічних бомбардувань і ми маємо можливість спостерігати драматичні хвилини, під час яких закохана пара несподівано таким самим об’єктом бомбардування, як і крейсер, на якому вони випадково опинилися. Стає зрозумілим, що у небезпеці на тільки Тоня та Віталік, у небезпеці найважніші людські цінності – життя, кохання, добро та краса. Ось і сидять вони «ждучи нічного удару… мовчазно зіщулені, мов останні діти землі, мов сироти людства», відчуваючи усю крихкість оточуючого їх світу. Мимоволі замислюєшся – а яка доля чекає на планету, якою ціною дістається людям розвиток науки і техніки, яку ціну сплачує за це природа?

З часу створення О. Гончаром роману «Тронка» пройшло не одно десятиліття, але проблеми, порушені у новелі «Залізний острів», не тільки не перестали бути актуальними, а ще й загострилися. Тими ж самими турботами і тривогами живе молодь і сьогодні, а вражаючі контрасти і складні проблеми у суспільстві не стали й сьогодні менш вагомими проблемами. Основним об’єктом роздумів у романі «Тронка» і зокрема в новелі «Залізний острів» є людина з її особливим внутрішнім світом, її неповторними помислами, вчинками і цінностями. Недарма О. Гончару особливо вдавались одухотворені, позитивні, сповнені краси образи. Це тому, що незнищенний гуманний початок в людині, її чистота та велич натхнень завжди захоплювали письменника. Створені ним образи Віталіка і Тоні актуальні в усі часи, тому що гуманізм та людяність – вічні.

Основним об’єктом дослідження Олеся Гончара є людина, її внутрішній світ, її помисли, вчинки, цінності. Недарма йому особливо вдавались образи позитивні, одухотворені, сповнені краси. Незнищенне гуманне начало в людині, їі чистота та велич захоплювали письменника. Створені ним образи актуальні в усі часи, тому що людяність та гуманізм — вічні.

Новелу «Залізний острів» з роману О. Гончара «Тронка» називають твором-застереженням. Адже одвічні людські цінності, та й саме життя часто опиняється під загрозою процесів розвитку цивілізації. І тому особливо важливо зберегти здатність сучасної людини до захисту свого єства, одвічних цінностей і своїх почуттів. Закохані через свою легковажність опиняються на військовому полігоні, який на кораблі, який служить мішенню для нічних бомбардувань і самі стають мішенню. Їхній човен відв’язався, і вони не можуть повернутися до берега. Але закохані впадають у відчай, не втрачають своєї людської гідності і своїх почуттів та прагнуть знайти порятунок. Врешті решт вони врятовується, про що йде мова в наступній новелі роману.  В ній іде мова про те, що Віталик за допомогою скельця добув вогонь і запалив одяг. Цей сигнал помітили на полігоні і послали за ними катер. Потім ще довго закохані не могли без внутрішнього здригання згадувати про цю нічну пригоду.

Над темою і ідеєю новели «Залізний острів», над питаннями, які порушуються у цьому творі О. Гончаром, можна ще довго розмірковувати, то головне, що можна винести з цього твору – це у будь-яких обставинах залишилися гідними звання людини і не зраджувати своїм почуттям.

Схожі твори

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


7 − чотири =или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)