Твір-мініатюра: «Мої роздуми над повістю М. Гоголя «Шинель» |

Твір-мініатюра: «Мої роздуми над повістю М. Гоголя «Шинель»

...

Твір-мініатюра: «Мої роздуми над повістю М. Гоголя «Шинель» 4.75/5 (95.00%) 4 голос[ов]

Твір-мініатюра: «Мої роздуми над повістю М. Гоголя «Шинель»

Ми всі вийшли з гоголівської «Шинелі».

Ф. Достоєвський

Російська література з її гуманістичною спрямованістю не могла пройти повз проблеми і долі простої людини. Умовно в літературознавстві вона стала іменуватися темою «маленької людини». Біля її витоків стояли М. Карамзін і О. Пушкін, М. Гоголь і Ф. Достоєвський. У своїх творах «Бідна Ліза», «Станційний доглядач», «Шинель» та «Бідні люди» вони розкривали читачам внутрішній світ простої людини, її почуття і переживання. Чому ж Ф. Достоєвський виділяє М. Гоголя, як першого, хто відкрив читачам світ «маленької людини»? Ймовірно, тому, що в його повісті “Шинель” Акакій Акакійович Башмачкін є головним героєм, всі ж інші дійові особи створюють лише фон.

Повість «Шинель» – одна з кращих у творчості Гоголя. У ній письменник постає перед нами як майстер деталі, сатирик і гуманіст. Розповідаючи про життя дрібного чиновника, Гоголь зміг створити незабутній яскравий образ «маленької людини» зі своїми радощами і бідами, труднощами і турботами. Безпросвітна нужда оточує Акакія Акакійовича, але він не бачить трагізму свого становища, тому що зайнятий справою. Башмачкін не обтяжується своєю убогістю, бо не знає іншого життя. А коли у нього з’являється мрія – нова шинель, він готовий терпіти будь-які позбавлення, тільки б наблизити здійснення задуманого. Шинель стає якимось символом щасливого майбутнього, улюбленим дітищем, заради якого Акакій Акакійович готовий працювати не покладаючи рук. Автор цілком серйозний, коли описує захват свого героя з приводу здійснення мрії: шинель зшита! Башмачкін був абсолютно щасливий. Але чи надовго?

«Маленькій людині» не судилося бути щасливою у цьому несправедливому світі. І лише після смерті здійснюється справедливість. Душа Башмачкіна знаходить спокій, коли повертає собі втрачену річ. М. Гоголь показав не лише життя «маленької людини», але і його протест проти несправедливості життя. Хай цей «бунт» боязкий, майже фантастичний, але герой виступає за свої права, проти основ існуючого порядку.


Завантаження...

Схожі твори

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


+ дев'ять = 16или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)