Твір «Характеристика образу Жені за оповіданням Євгена Гуцала “Олень август”


Твір «Характеристика образу Жені за оповіданням Євгена Гуцала “Олень август” 4.97/5 (99.31%) 116 голос[ов]

Твір «Характеристика образу Жені за оповіданням Євгена Гуцала "Олень август"

План.
1.Женя – звичайний школяр, його ставлення до навчання .
2. портрет хлопчика.
3. риси характеру героя:
а) добрий,щирий у власних почуттях;
б) цілеспрямований,
в) великий мрійник і фантазер;
г) наполегливий, готовий до подолання будь-яких труднощів;
д) спостережливий;
е) наївний;
є) прагнення до самоствердження;
ж) неохайний.
4. Женя – майбутній великий актор.

Для мене оповідання Є. Гуцала «Олень Август» цікаве зразу з декількох причин. Перш за все, дії, які відображені в цьому творі, відбувалися в наш час і тому повністю мені зрозумілі. По-друге, зміст оповідання здається мені дуже глибоким, тому що автору вдалося на кількох сторінках висловити та ілюструвати багато філософських думок, які найважливіші у нашому житті. Крім того, цей твір сьогодні є дуже актуальним.
В оповіданні «Олень Август» яскраво змальовано два головних персонажа – це хлопчик Женя та режисер на прізвище Альтов. Одного разу, повертаючись зі школи, Женя бачить, як режисер Альтов знімає фільм и хлопець залишається поряд із знімальним майданчиком, заворожений цим привабливим процесом. Після закінчення зйомок режисер, який примітив хлопчика ще під час роботи, пропонує Жені підвезти його на своєму авто, і в дорозі між ними відбувається досить цікава розмова. З цієї розмови становиться зрозумілим, що Альтов лише пересічний працівник кіноіндустрії, а ніяк не представник справжнього кіномистецтва. Вже втомлена життям людина, він часто буває роздратованим та невдоволеним. У нього немає навіть краплі геніальності, яка б могла дозволити створити йому справжній шедевр, тому до творчого процесу він відноситься як до звичайної праці. Альтов навіть сам у розмові визнає, що він самий звичайний.
А ось Женя – повна протилежність свого нового знайомого. Незважаючи на його невеликий вік і те, що він звичайний учень, хлопець внутрішньо досить непересічна особистість. Він має щиру та відкриту душу, а крім того, надзвичайний талант, який, на мою думку, повинен обов’язково проявитися у майбутньому житті хлопця, тому що він здається мені цілеспрямованим і наполегливим. Женя добрий і щирий у власних почуттях, він із захватом слухає все, що розповідає йому режисер. Та його щирість і відкритість має й іншу сторону – із-за цих рис свого характеру він занадто довірливий. Коли, бажаючи зробити хлопцеві приємне, режисер Альтов пропонує Жені прийняти участь у неіснуючих зйомках фільму про золотошукачів, яких згідно з сюжетом рятує із біди маленький хлопчик з дивовижним ім’ям Олень Август, Женю повністю захоплює ця пропозиція. Саме цього хлопчика пропонує Жені грати в фільмі режисер. І хлопчик вірить дорослому, на його погляд, чудовому режисеру. Альтов дурить довірливого хлопця і не розуміє, що його слова глибоко западають у душу Жені. А коли режисер розповідає школяру про любов до оленів головного героя неіснуючого фільму, якого нібито буде грати Женя, хлопець, великий мрійник і фантазер, одразу ж уявляє собі величних і благородних лісових жителів, які з’являються в очах учня прямо на пустирі, де він знаходиться з Альтовим. Хлопець спостережливий і не раз бачив цих тварин у зоопарку, тому йому неважко уявити оленів перед собою.
І хіба ж то не справжній дар – реалістично і яскраво уявляти собі те, що розповідає тобі співрозмовник, та мати змогу внести в своє життя казковий елемент, частку чогось незвичайного та дивовижного. Навіть режисер Альтов визнає талант хлопця та його прагнення до самоствердження. І роздумуючи над майбутнім головного героя оповідання, над рисами його характеру, з впевненістю можна сказати, що його життя, скоріше за все буде пов’язане з творчою професією, в якій він досягне видатних результатів.

Схожі твори

Коментарі

1 коментар до “Твір «Характеристика образу Жені за оповіданням Євгена Гуцала “Олень август””
  1. Валерия сказав:

    Норм но мне нужен реферат ! А это план….

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


7 − = одинили прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)