Тут стиха дихає минуле (опис музейного залу)

...

Голосуйте за цей твір

Краєзнавчий музей — місце дуже затишне. Тихо й про­холодно в його великих залах. Минуле готове зустрітися із сьогоденням, щоб разом приготуватися до майбуття.

У нашому обласному краєзнавчому музеї більше деся­ти залів. Тут широко представлені всі сфери життя Украї­ни та конкретно нашого регіону з доісторичних часів і до сьогодні. Особливу увагу найчастіше викликає зал козацької слави, експозицію якого було нещодавно оновлено й доповнено. Лише раз побувавши у цьому залі, повертаєш­ся до нього ще і ще, принаймні подумки.

Коли входиш до залу козацької слави, перше, що привертає увагу, — це прапори й величезна кількість найрізноманітнішої зброї. Стяги славних лицарів-запорожців виглядають просотаними пилом та димом запек­лих боїв. Ось під цими знаменами перемагали наші предки турків і ляхів, боронячи неньку Україну. З вели­чезною пошаною ставилися козаки до зброї: вона ж і небезпеку відгонить, і звитягу подарує. Ох і вправними ж вояками були ці запорожці! І сьогодні, я вважаю, жоден ворог не забажав би потрапити під лезо кривої козацької шаблюки, яка мирно висить зараз на стіні залу козацької слави. А ось пістоль з коштовно оздобленою ручкою. Це, мабуть, трофей, який узяв безіменний запорожець у бун­дючного турецького паші. А ось і срібний посуд, бо ж предки наші добре вміли й учту влаштувати.

Виходячи з цього музейного залу, чуєш ніби подих за спиною. Тут живе минуле, якого ми маємо бути гідні.

 


Завантаження...

Схожі твори

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


5 − три =или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)