Тенденції сучасної духовної культури українців

...

Тенденції сучасної духовної культури українців 4.00/5 (80.00%) 1 голос[ов]

Розвиток суспільства неможливий без удосконалення духовної культури всіх без винятку громадян. Це означає, що задля духовного зростання нації треба докладати чи­малих зусиль в різних галузях життя: навчанні, мистецтві, релігії тощо. У незалежній Україні успішно завершується процес формування нації, і, звичайно ж, виростає духовна культура наших співвітчизників.

Вивчаючи давні традиції нашого народу, найбільш по­міркована частина суспільства зрозуміла ось що. За найщасливіших, найуспішніших часів в Україні панувало порозуміння. Це слово є справжнім ключем для розуміння сучасності. А основною тенденцією сучасної духовної куль­тури українців можна вважати потяг до соборності — най­кращого стану суспільства. Соборність виникає тоді, коли всі члени суспільства плекають спільні надії, вірять у своє спільне майбутнє, відчуваючи один одного як індивідуальність. Тоді й виникає атмосфера злагоди, добра, спокою. І тоді стає набагато простіше працювати і жити.

У чому ми можемо бачити прояви сучасної української соборності? Перш за все в потязі до демократичних цінно­стей, які сповідує переважна більшість народів світу. І в цьому немає нічого дивного: за умов розвиненої демократії кожна людина без винятку отримує якнайширші можливості для самореалізації та самовдосконалення. А якщо гідні прояви особистості насильно не стримувати, то вдос­коналення однієї людської індивідуальності стає частиною загального вдосконалення світу людей.

Сьогодні в Україні створюється чимало громадських організацій, які беруть на себе ті функції, що їх неспро­можна виконувати держава. Завдяки таким організаціям користь отримує суспільство в цілому. Слід вважати гро­мадську активність однією з проявів духа соборності.

Тенденції сучасної духовної культури треба ретельно вивчати: завдяки такому вивченню легше прогнозувати перспективи, які має наша держава. Але ми повинні пам’ятати: в будь-якому разі розвинена і багата Європа хоче бачити в Україні не новачка, а рівноправного партнера. І лише коли зростання духовної культури українців сягне певної межі, наша держава зможе зробити заключний крок у своє європейське майбутнє.

Ми, молоді українці, маємо самовдосконалюватися. Це єдиний спосіб запобігти багатьом душевним негараздам, які останнім часом тривожать усіх. І лише тоді ми отри­маємо повне право стати до лав прибічників української ідеї, української соборності.


Завантаження...

Схожі твори

  • Любов до Батьківщини — одна з найбільших чеснот Батьківщина — найдорожче, що є в людини. Але у кожного вона своя — спекотна африканська країна, пустельна Австралія, гордовита Америка, маленьке європейське графство. Кожному мила своя […]
  • Твір на тему: «Зимові свята у моїй сім’ї» Сучасні українські сім’ї зустрічають та проводять зимові свята майже однаково, і про них досить складно скласти цікаву розповідь. Ми стали забувати про стародавні традиції святкування […]
  • Усе моє багатство — моє добре ім’я Часто кажуть: «Не посором свого імені», «Бережи своє добре ім’я», «Бережи честь змолоду». Ці прості і звичні вислови приховують глибокий філософський зміст. Поняття честі супроводжувало […]

Коментарі

1 коментар до “Тенденції сучасної духовної культури українців”
  1. Nyx' сказав:

    Великодень – Свято Весняного Рівнодення (одна з чотирьох точок Солярного хреста) у праслов’янській традиції(у давній Европі Eoster).На справжніх писанках -сакральні праслов’янські символи.

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


+ 2 = десятьили прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)