Симоненко Василь Андрійович

...

Симоненко Василь Андрійович 4.00/5 (80.00%) 1 голос[ов]

Василь Андрійович Симоненко народився на другий день різдвя­них свят, 8 січня 1935 р. в селищі Біївці Лубенського району на Полтавщині. Батьки його були колгоспники. Усе дитинство пройшло на селі, випали на його долю і важкі воєнні та повоєнні часи, бачив самотніх жінок, що залишилися без чоловіків, синів, людей, що втра­тили всю рідню, дітей-сиріт.

1952 р. закінчив середню школу і вступив на факультет журна­лістики Київського університету. Через п’ять років закінчив його. Працював у «Черкаській правді», «Молоді Черкащини», «Робітничій газеті».

Перша збірка «Тиша і грім», що вийшла 1962 p., була виливом серця чистого і довірливого юнака, захопленого повівами «хрущовської відлиги». Вірші Василя Симоненка вражають не надзвичайним експериментаторством з формою вірша, які ми віднайдемо в інших поетів, а надзвичайною сердечністю і теплотою, душевністю і заглибленням у загальнолюдські проблеми.

Збірка була схвально сприйнята критикою і читачами.

Разом з іншими талановитими представниками української мо­лоді Василь Симоненко бере участь в роботі Клубу творчої молоді, їздить Україною, спілкуючись з ровесниками. Потім поет працює в комісії, що займалася розслідуванням масових розстрілів у катівнях НКВД. Разом з Аллою Горською він обходив десятки сіл і розпитував людей. Так були віднайдені таємні братські могили на Лук’янівському і Васильківському кладовищах, у Биківнянському лісі. До Київ­ської міськради було надіслано лист із проханням оприлюднити ці місця і встановити меморіали загиблим. Прохання було зігнороване.

А далі свободу почали поступово перекривати. У своєму щоден­нику 3 вересня 1963 р. Василь Симоненко пише:

«Друзі мої принишкли, про них не чути й слова. Друковані орга­нізації стають ще зухвалішими і бездарнішими. «Літературна Ук­раїна» каструє мою статтю, «Україна» знущається над віршами. Ко­жен лакей робить, що йому заманеться… До цього ще можна додати, що в квітні були зняті мої вірші в «Зміні», зарізані в «Жовтні», потім надійшли гарбузи з «Дніпра» й «Вітчизни»…»

І ось влітку 1963 року сталася дуже страшна своєю незрозумілі­стю подія. Василя Симоненка було затримано на залізничному вокзалі в Черкасах під час дріб’язкової сварки з буфетницею, яка перед­часно закривала буфет. Потім він чомусь опинився в камері затрима­них лінійного відділення міліції. Потім хлопець розказував друзям, яким чином його там «вчили».

Після того випадку Василь весь час страждав на болі у попереку, які лікарі були не в змозі полегшити. Помер він 14 грудня 1963 р. Поет прожив лише 28 років, і тепер ми можемо не сумніватися, що саме вбило його.

З великими труднощами друзям В. Симоненка вдалося надруку­вати його твори: 1964 р. — «Земне тяжіння», 1965 р. — збірку новел

«Вино з троянд», 1966 р. — «Поезії», 1981 р. — «Лебеді материн­ства».

Твори Василя Симоненка наповнені юнацьким моральним мак­сималізмом: чорне завжди залишається чорним, якої б подоби воно не набирало. Поетові боліли страждання кожної, як тоді говорили, «маленької людини». Для нього маленьких не було. Турбували його проблеми майбутнього, можливість виродження людини, але він зав­жди вірив у людські сили («Кирпатий барометр»).

Вірші Василя Симоненка завдяки гостроті своєї проблематики і зараз, через кілька десятиліть після його смерті, залишаються актуальними.


Завантаження...

Схожі твори

  • Микола Куліш Народився Микола Куліш у батрацькій родині 6 грудня 1892 р. в с. Чаплинці Херсонської області. Дитинство йому випало нелегке: наймитування з 8 років, рання смерть матері, життя в […]
  • Гребінка Євген Павлович Народився Євген Павлович Гребінка 21 січня (2 лютого) 1812 р. поблизу Пирятина на великому хуторі Убєжище. Родинний маєток звичайно називали просто Яром, жило в ньому всього двадцять душ […]
  • Юрій Федькович Народився Осип-Домінік Юрій Гординський де Федькович у селі Сторонець-Путилів (тепер селище Путила Чернівецької області) 8 серпня 1834 р. Батько охрестив його за латинським обрядом, тому і […]

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


− 9 = нульили прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)