Стефаник Василь Семенович

...

Голосуйте за цей твір

Народився Василь Семенович Стефаник 14 травня 1871 р. в селі Русів Снятинського повіту на Станіславщині (нині Івано-Франківщина) у заможній селянській родині.

Батько був суворий господар, не давав спуску наймитам, займа­тися дітьми він не мав часу. Виховувала дітей мати, жінка лагідна, добра.

Початкову освіту В. Стефаник здобув у рідному селі (1878—1880), потім вчився у Снятинській школі (1878—1883). Після її закінчення батько відвіз Василя у Коломийську гімназію. Тут юнак познайомив­ся і подружився з Лесем Мартовичем, майбутнім соратником своєї літературної творчості. Вдвох вони читали заборонені книжки, писа­ли перші оповідання, вдвох були і виключені з гімназії «за політи­ку». Закінчувати навчання довелося в Дрогобичі.

З Дрогобича В. Стефаник спеціально їздив у Нагуєвичі, щоб по­знайомитися з І. Франком.

У 1892 р. письменник закінчує гімназію й записується на медич­ний факультет Ягеллонського університету в Кракові.

Брав активну участь у селянському русі Східної Галичини.

У 1899 р. вийшла перша збірка новел В. Стефаника «Синя кни­жечка». До неї увійшли новели «Стратився», «Виводили з села», «Камінний хрест», «Кленові листки», «Новина», «Палій».

У 1905 р. вийшла збірка вибраних оповідань «Моє слово».

1908 р. селяни обрали письменника послом до австрійського пар­ламенту. Він цілком поглинений соціально-політичною діяльністю.

Наступна збірка новел вийшла через 15 років після поперед­ньої — у 1926 р. Називалася вона «Земля».

Вся творчість В. Стефаника включає близько шістдесяти но­вел, більшість яких написана в перший період творчості (1897— 1902 рр.). В. Стефаник писав про себе: «Я писав тому, щоби струни душі нашого селянства так кріпко настроїти і натягнути, щоби з того вийшла велика музика Бетховена. Це мені вдалося… Я свою душу пустив у душу народу, і там почорнів з розпуки і слів не маю, аби-м все міг сказати, бо страшно за себе, а я ще трошки хочу жити ».

Кожна новела письменника — це картина трагедії селянського життя, це згусток нервів, образності, досконалий зразок форми.


Завантаження...

Схожі твори

  • Тесленко Архип Юхимович Народився Архип Юхимович Тесленко 2 березня 1882 р. в с. Хар­ківцях на Полтавщині у бідній селянській родині. У 1894 р. він кінчає початкову школу і вступає до Харківецької […]
  • Васильченко Степан Васильович Степан Васильович Васильченко (справжнє прізвище Панасенко) народився 8 січня 1879 р. у містечку Ічня на Чернігівщині у сім'ї ремісника-шевця. У 15 років вступив до Коростишівської […]
  • Кащенко Адріан Феофанович Народився Адріан Феофанович Кащенко 1 жовтня 1858 р. у ро­дині небагатого дворянина на хуторі Веселий Олександрівського по­віту Катеринославської губернії (тепер Вільнянського району […]

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


три + 1 =или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)