Спільне між “Зачарована Десна” і “Гуси-лебеді летять”

...

Спільне між “Зачарована Десна” і “Гуси-лебеді летять” 4.31/5 (86.25%) 16 голос[ов]

Дуже часто я замислююсь над тим, що скоро стану дорослою освіченою людиною. Але я можу з упевненістю сказати, що своє дитинство буду згадувати завжди з теплотою в душі і посмішкою в очах. Ця думка виникла у мене після прочитання двох грандіозних автобіографічних творів про дитинство «Гуси-лебеді летять» Михайла Стельмаха і «Зачарована Десна» Олександра Довженка.

Ці твори розповідають нам про дитячі роки письменників, про їх взаємини з дорослими та однолітками. Якщо вчитатися в ці дитячі сповіді, то можна знайти багато спільних рис між ними. З великою повагою і любов’ю письменники описують людей, які привчили їх до праці, краси і добра в житті: це їх рідні. Ці люди мали найголовніше багатство – добрі серця і великі душі. Саме родини стали основою для формування в письменників порядності, чесності, працьовитості. Але головні герої творів Михайлик і Сашко не якісь там ідеальні діти, вони дуже жваві, непосидючі, люблять розважатися і бешкетувати із своїми друзями. Але, в той же час, коли бачать соціальну і життєву несправедливість, то в їх душах не по-дитячому постає почуття обурення. Вони намагаються допомогти виправити ці несправедливості. Михайлик із твору «Гуси-лебеді летять» віддає насіння голодній жінці, як стояла з дитиною на руках, а Сашко із твору «Зачарована Десна» і для себе шукає шляхи добра. Він обіцяє собі, що буде у всьому допомагати дідусеві, ходитиме до церкви, оберігатиме природу.

Отже, обидва твори відомих українських письменників поєднує ряд спільних рис. Основна тема творів – відтворення дитячого світосприйняття, спогади про дитинство. Головна думка полягає в утвердженні життєвого оптимізму та поетизації людського відношення до праці та один до одного. Обидва головні герої теж мають багато спільних рис. Також ці твори поєднує й те, що в творах присутні узагальнені образи-символи дитинства – це гуси-лебеді і зачарована Десна. Мені дуже сподобалися ці твори, адже вони змушують замислитися нас над багатьма проблемами нашого життя.


Завантаження...

Схожі твори

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


9 + = вісімнадцятьили прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)