Сосюра Володимир Миколайович

...

Голосуйте за цей твір

Володимир Миколайович Сосюра народився 6 січня 1898 р. на станції Дебальцеве (тепер Донецької області). Його дитячі роки ми­нули у селищі Третя Рота біля Дінця. З одинадцяти років хлопець почав працювати у бондарному цеху содового заводу, потім був теле­фоністом, чорноробом.

Початкову освіту дав йому батько, крім того, Володимир багато читав, особливо захоплюючись пригодницькою літературою.

У 1911 р. він вступає до двокласного училища в с. Третя Рота. Продовжував освіту в Харківському інституті народної освіти.

Поет брав участь у громадянській (спочатку у петлюрівській, а потім у Червоній армії) та Другій світовій війні.

Писати вірші почав з 14 років. У жовтні 1917 р. лисичанська газе­та «Голос рабочего» друкує вірш В. Сосюри «Плач волн», потім пер­ший вірш українською мовою «Чи вже не пора».

Як поет В. Сосюра виходить із романсової традиції, з притаман­ним їй образним рядом та інтонацією. Соціальна тематика уживаєть­ся в його поезії з сентиментальними медитаціями.

Формування його як зрілого поета припадає на пореволюційні часи. У 1921 р. вийшла збірка «Поезії», це була друга його книжка. Перша («Пісні крові») не збереглася. Цього ж року з’являється поема «Чер­вона зима».

У 20-х роках виходять також збірки «Осінні зорі» (1924 р.), «Сьо­годні» (1925 р.), «Золоті шуліки» (1927 р.), «Коли зацвітуть акації» (1928 р.).

За десятиліття між 1922 та 1932 роками В. Сосюра був членом багатьох літературних організацій — Пролеткульту, «Плугу», «Гар­ту», ВАПЛІТЕ, ВУСППу.

Наприкінці 20-х років з боку критики все частіше чуються ви­слови про неправильну політичну орієнтацію поета. В цей важкий час В. Сосюра майже не пише, займається перекладами.

У 1936 р. поета приймають до Спілки радянських письменників. Наступного року з’являється збірка «Нові поезії».

У 1940 р. В. Сосюра закінчує своє найбільше ліро-епічне полот­но — роман у віршах «Червоноармієць».

Збірки воєнних та повоєнних років: «В годину гніву» (1942 р.), «Під гул кривавий» (1942 р.), «За мир» (1953 р.), «На струнах сер­ця» (1955 р.), «Солов’їні далі» (1957 р.)

Поема «Мазепа», розпочата у 1929 р. та закінчена в 1959 р., потра­пила до списку заборонених творів і була надрукована аж у 1988 р.

До самого останнього дня поет залишався людиною активною, діяльною, життєлюбною. Помер В. Сосюра 8 січня 1965 р.


Завантаження...

Схожі твори

  • Іван Кочерга Іван Кочерга народився 6 жовтня 1881 р. в містечку Носівка на Чернігівщині в сім'ї залізничника. Родина часто переїздила з місця на місце і тільки з 1891 року оселилася в […]
  • Тесленко Архип Юхимович Народився Архип Юхимович Тесленко 2 березня 1882 р. в с. Хар­ківцях на Полтавщині у бідній селянській родині. У 1894 р. він кінчає початкову школу і вступає до Харківецької […]
  • Гуцало Євген Пилипович Євген Пилипович Гуцало народився 14 січня 1937 р. в Старому Животові на Вінниччині, в родині учителів. Коли почалася війна, батьки переїхали у с. Нова Гребля, де жила вся їхня велика […]

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


п'ять + 1 =или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)