Шкільна родина

...

Шкільна родина 4.24/5 (84.71%) 34 голос[ов]

Багато разів я бачив, як мама, переглядаючи старі фотографії, надовго замис­лювалась, коли попадалося шкільне фото з її однокласниками. Одного разу я за­питав, про що вона думає, коли дивиться на таке фото.

А вона відповіла якось загадково: «Те, що відчуваю в такі хвилини, ти змо­жеш зрозуміти тільки тоді, коли сам закінчиш школу. А поки що цінуй свою шкільну родину». «Шкільну родину?» — перепитав я. «Так, шкільну родину, — повторила мама. — Скільки пісень написано на тему стосунків між одноклас­никами. Всі автори, немов змовившись, називають однокласників «шкільною родиною». Чудово, коли учні почуваються єдиним цілим, спільно здобувають перемоги і долають проблеми».

А якщо ні? Якщо ти розумієш, що далекий від свого сусіда по парті? Що між нами «немає контакту»? А буває й гірше. Під доброзичливими посмішками іно­ді ховаються каменюки та шпильки, якими за першої-ліпшої нагоди одноклас­ники готові нагородити одне одного.

Ця проблема зачепила не один клас і, мабуть, не одну школу. Кожен окре­мий випадок — особливий, проте часто у класі є «чужак», якого, так вже скла­лося, не дуже шанують. І ця проблема, якщо і не загальнолюдського масшта­бу, то місцевого точно. Зі школи ми вийдемо у доросле життя. І за дванадцять років ми повинні не лише тригонометричні функції вивчити. А й зрозуміти, що таке дружба.

Як добре, коли шкільний колектив — це одна сім’я, а не безліч купок. Мож­ливо, кожному з нас слід вгамувати свою пиху і бути щирими до однокласників. Щоб, зустрівшись через певну кількість років, з гордістю сказати: «Наш клас був справжньою шкільною родиною!»


Завантаження...

Схожі твори

  • Яким має бути справжній друг Напевне, людина не вижила б, якби в неї не було родини і друзів, адже просто неможливо бути самому. У школі, на роботі, просто на вулиці нам буває необхідна допомога друга. Дружба — не […]
  • Не краса красить, а розум Коли ми вперше зустрічаємо якусь людину, ми найперше дивимося на її зовнішність, адже простіше почати спілкуватися з тим, хто подобається тобі на вигляд. Але навіть дуже гарна на обличчя […]
  • Хочеш їсти калачі — не сиди на печі Напевне найпрацьовитішою істотою у світі природи є бджола. Її праця важка: маленька комаха будує свою хатку, збирає нектар із квітів, потім перероблює його на мед. Але саме за цю важку […]

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


+ два = 3или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)