Самійленко Володимир Іванович

...

Голосуйте за цей твір

Володимир Іванович Самійленко народився 3 лютого 1864 р. в містечку Великі Сорочинці Миргородського повіту на Полтавщині. Мати, Олександра Самійленко, була колишньою кріпачкою, батько, Іван Лисевич, поміщиком. Виховувався хлопець у маєтку поміщика О. Трохимовського, де мати служила управителькою.

У 1875—1884 рр. навчався в Полтавській гімназії. Пробував пи­сати вірші російською мовою, займався перекладами.

У 1884 р. вступає на історико-філологічний факультет Київського університету, бере участь у роботі товариства «Стара громада».

Прослухавши весь курс, але не склавши через непорозуміння випускних іспитів, залишився без диплома. Три роки служив на Київському телеграфі. Потім працює в Чернігівській земській уп­раві на посаді секретаря, був редактором «Земського вісника».

У 1900 р. переїжджає на Кубань. Продовжує займатися літера­турною діяльністю, пише фейлетони, перекладає.

У 1903 р. працює у Миргородській земській управі.

У 1917 р. приїздить до Києва і працює у міністерстві фінансів. Через чотири роки тікає до Галичини, де живе в страшних злиднях.

У 1924 р. повертається до Києва і 12 серпня 1925 р. помирає від невиліковної хвороби у Боярках під Києвом.

Володимир Самійленко був автором багатьох ліричних поезій, гострих сатиричних віршів, драматичних творів, гуморесок, пере­кладів.


Завантаження...

Схожі твори

  • Гребінка Євген Павлович Народився Євген Павлович Гребінка 21 січня (2 лютого) 1812 р. поблизу Пирятина на великому хуторі Убєжище. Родинний маєток звичайно називали просто Яром, жило в ньому всього двадцять душ […]
  • Руданський Степан Васильович Народився Степан Васильович Руданський 6 січня 1834 р. в с. Хомутівці, тепер Вінницької області, у родині священика. Навчався у Шаргородській бурсі, потім у Кам'янець-Подільській […]
  • ГРИГОРІЙ САВИЧ СКОВОРОДА (1722-1794) Григорій Савич Сковорода народився 3 грудня (22 листопада) 1722 року у селі Чорнухи, на Полтавщині, в родині малоземельного козака. У шістнадцять років він вступив у Київську академію, […]

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


+ один = 8или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)