Ром

...

Голосуйте за цей твір

Ром.

Цей напій в уявленні багатьох людей вважається напоєм піратів. Напевно, тому що в минулі часи його дійсно любили моряки і місцем його походження вважаються острови Карибського моря. Це відбулося тому, що на островах розташовувалися великі плантації цукрової тростини. Перші згадки про ром датують серединою XVII століття.

Розрізняють два способи його приготування, перший спосіб сільськогосподарський (землеробський) на основі соку цукрового очерету, в який для протікання процесу зброджування додавали дріжджі, а другий спосіб промисловий – виготовлення браги з води і цукру одержуваного з цукрової тростини. При процесі дистиляції виходить ромовий (тростинний) спирт, який і служить основою для приготування цього напою.

Залежно від інгредієнтів і способів перегонки існує багато різновидів рому. При приготуванні рому з соку цукрової тростини, залежно від використаних видів дріжджів розрізняють білий, бурштиновий і чорний ром. Для виготовлення білого рому використовують ромовий спирт, отриманий з браги при процесі швидкого бродіння, для бурштинового і чорного рому – процес бродіння браги повинен бути повільним. Також залежно від застосованого процесу перегонки розрізняють важкий ром (перегонка ведеться на апаратах для коньячного виробництва) і легкий ром – перегонка методом у потік. З метою надання напою особливих смакових якостей при перегонці використовували корицю і ваніль.

Після цього напій піддається витримці в дерев’яних або металевих бочках, в де яки випадках, з метою поліпшення смакових якостей – у дерев’яних бочках після витримки бурбона. Витримується напій не менше року. Далі проводять купаж.

Цей напій з давніх часів вироблявся в багатьох станах, у зв’язку з цим рецепти рому зазнали великих змін, і отримали певні національні ознаки. Наприклад, в станах, які були іспанською колонією, традиційним вважають світлий – кубинський або пуерто-ріканський ром. В англомовних колоніях поширений темний ямайський ром. А в колишніх французьких колоніях ром, вироблений із соку цукрової тростини або землеробський ром з Гваделупи та Мартініки. Прийнятої стандартною міцністю цього напою вважають 40 градусів, але існують і більш міцні сорти.

У наш час цей напій поділяють на сім основних сортів – світлий, білий або срібний ром – прозорий, який частіше використовується для приготування коктейлів. Другий сорт рому – золотий або бурштиновий набуває свій колір при витримці в дубових бочках, а в наш час іноді в нього для кольору і смаку додають карамель і спеції. Третій – темний або чорний ром, його колір досягається при витримці в дерев’яних обвуглених бочках. Четвертий сорт – ароматизований, тому, що в нього додають ароматні добавки різних фруктів. Наступний сорт – міцний ром, його міцність 75 градусів. Також існує витриманий ром преміум класу, витримка якого понад 5 років, і ромовий еліксир – напій більш схожий на лікер, тому що солодкий, а його міцність не більше 30 градусів.


Завантаження...

Схожі твори

  • Днепр Дніпро Дніпром вважається найбільшою рікою України. Він починається за межами країни, на Валдайській височині, де і витікає з невеликого болота, маленьким струмком. Цей струмок чимраз […]
  • Здорові і міцні нігті Перш за все щоб мати здорові нігті необхідно в свій раціон включати такі продукти харчування як молочні вироби, зелень а також рибу. Необхідно також робити для своїх нігтів ванночки з […]
  • Улюбленець мисливців Гепард - витончена і надзвичайно спритна тварина сімейства кошачих. Він розповсюджений у Африці та деяких районах Азії, мешканець рівнинних пустель та саван. Хоч гепард і відноситься до […]

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


7 + = вісімили прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)