Реферат на тему: «Застосування кисню»

...

Реферат на тему: «Застосування кисню» 4.79/5 (95.84%) 101 голос[ов]

Реферат на тему: «Застосування кисню»Перші дослідники кисню помітили, що в його атмосфері легше дихається. Вони передбачали широке застосування цього цілющого газу в медицині і навіть в повсякденному житті як засобу, що підсилює життєдіяльність людського організму.

Але при більш поглибленому вивченні виявилося, що тривале вдихання чистого кисню людиною може викликати захворювання і навіть смерть: організм людини не пристосований до життя в чистому кисні.

В даний час чистий кисень застосовується для вдихання лише в деяких випадках: наприклад, важко хворим на туберкульоз легень пропонують вдихати кисень невеликими порціями. Аеронавти і льотчики при висотних польотах теж користуються кисневими приладами. Бійці гірничорятувальних загонів часто змушені працювати в атмосфері, позбавленої кисню. Для дихання вони використовують прилад, в якому зберігається потрібний для дихання склад повітря з додаванням кисню з балонів, що знаходяться в тому ж приладі.

Основна маса одержуваного в промисловості кисню застосовується в даний час для спалювання в ньому різних речовин з метою отримання дуже високої температури.

Наприклад, горючий газ ацетилен (C2H2) змішують з киснем і спалюють в особливих пальниках. Полум’я цього пальника має таку високу температуру, що в ньому плавиться залізо. Тому киснево-ацетиленовим пальником користуються для зварювання сталевих виробів. Таке зварювання називається автогенним.

Рідкий кисень застосовується для приготування вибухових сумішей. Особливі патрони набивають подрібненою деревиною (деревним борошном) або іншими подрібненими горючими речовинами і змочують цю горючу масу рідким киснем. При підпалюванні такої суміші горіння відбувається дуже швидко, утворюється велика кількість газів, нагрітих до дуже високої температури. Тиском цих газів можуть бути висаджені скелі, або викид великої кількість ґрунту. Цією вибуховою сумішшю користуються при будівництві каналів, при проходженні тунелів та в інших випадках у промисловості

Останнім часом кисень додають до повітря для підвищення температури в печах при виплавці чавуну і сталі. Завдяки цьому прискорюється виплавка сталі і підвищується її якість.

Слід зауважити, що кисень приносить сучасній людині не тільки користь, але й шкоду: він окисляє і тим псує металеві вироби. Особливо багато заліза гине від іржавіння, в якому кисень бере активну участь.

Сучасна наука вирішує питання не тільки про те, як отримати і краще використовувати кисень, але також і про те, як захистити деякі речовини і предмети від хімічної дії кисню.

Отримати кисень можна із складних речовин або з повітря. У невеликих кількостях для навчальних цілей кисень отримують розкладанням деяких складних речовин, наприклад марганцевокислого калію KMnO4.

Так як кисень трохи важчий за повітря, то він збирається спочатку на дні скляної банки і витісняє з неї повітря. Щоб стежити за наповненням банки киснем, потрібно опускати в неї тліючу лучину: лучинка загоряється в тій частині банки, яка заповнилася киснем.

Для промислових цілей у великих кількостях кисень отримують з повітря або з води.

Реферат на тему: «Застосування кисню»


Завантаження...

Схожі твори

 • Твір на тему: «Культура і цивілізація» Культура – це явище суспільне , притаманне лише людському суспільству, результат діяльності людей. До культури потрібно застосовувати критерій прогресивності. Цивілізація […]
 • Твір на тему: «Що таке скаути» Скаути – це представники міжнародного молодіжного неполітичного руху, метою якого є підтримка молоді в її духовному, розумовому і фізичному розвитку для того, щоб вона могла […]
 • Реферат на тему: «Поселення Македонії за часів Філіпа ІІ” Під час правління короля Філіпа ІІ грецькі держави заповнювали південну частину Балканського півострова на південь, приблизно, від теперішніх Салонік. За своїм загальним характером […]

Коментарі

3 коментарі до “Реферат на тему: «Застосування кисню»”
 1. анастасійка сказав:

  супер дуже допомогли

 2. ЛОЛОЛОЛОЛОЛОЛОЛОЛОЛОЛОЛ сказав:

  ПОМОГИТЕ

 3. ЛОЛОЛОЛОЛОЛОЛОЛОЛОЛОЛОЛ сказав:

  Я ДОЛЖЕН СДЕЛАТЬ ПРЕЗЕНТАЦИЮ ПО ЭТОЙ ТЕМЕ!!! ПОМОГИТЕ ПЖ!!!

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


− два = 3или прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)