Реферат на тему: «Історія відкриття кисню»

...

Реферат на тему: «Історія відкриття кисню» 4.54/5 (90.81%) 37 голос[ов]

Реферат на тему: «Історія відкриття кисню»

У кисня цікава історія відкриття. Він, можна сказати, був відкритий тричі. Затримці його відкриття сприяли властивості кисню, такі як газоподібність, безбарвність, відсутність смаку і запаху. Але вчені ще в далеку давнину припускали про існування даної речовини.

Цікавим фактом є те, що вперше кисень виділили не хіміки. Це зробив винахідник підводного човна К. Дреббель ще на початку XVII століття. Цей газ він використовував для дихання в човні при зануренні воду. Але роботи винахідника були засекречені. Тому відкриття К. Дреббеля не зіграло великої ролі у розвитку хімії.

Офіційно ж було відкрито кисень практично одночасно, незалежно один від одного, великими хіміками XVIII століття шведом Карлом Вільгельмом Шеєле і англійцем Джозефом Прістлі. Шеєле виділив кисень трохи раніше, проте його трактат «Про повітря і вогонь», де були надані дані про кисень, був опублікований пізніше, ніж повідомлення про відкриття Прістлі. Вони відкрили новий газ. Вважається, тільки і всього.

А ось головною ж фігурою у відкритті кисню є великий французький хімік Антуан Лоран Лавуазьє. Він дізнався про кисень від самого Прістлі. Лавуазьє не знав, що в процесах горіння приймає участь не все повітря, а лише його частина. Він протягом двох років займався вивченням процесів горіння і довгий час  проводив скрупульозні  наукові виміри.

Лавуазьє проводив досліди з оксидом ртуті. Для цього він використовував запаяну реторту. Лавуазьє поміщав у реторту ртуть, запаював її і нагрівав. Він спостерігав утворення червоного оксиду ртуті, зменшення об’єму повітря і збільшення маси прореагованої ртуті.

В іншій реторті, при більш високій температурі, він розкладав отримані в попередньому досвіді 2,7 г оксиду ртуті, в результаті чого отримував 2,5 г ртуті і 8 кубічних дюймів газу, про який говорив Прістлі. У першому досліді, в якому частина ртуті була перетворена на оксид, якраз на 8 кубічних дюймів зменшився об’єм повітря, а те, що в ньому залишилося, стало азотом – неживим газом, який не придатний ні для дихання, ні для горіння. Газ, виділений при розкладанні оксиду, виявляв властивості, протилежні властивостям азоту, і Лавуазьє назвав його «життєвим газом». Лавуазьє вивчив і з’ясував сутність процесу горіння. Був зроблений найсильніший удар по теорії Флогістону і потреба в ній одразу ж зникла.

Такою є коротка історія відкриття найважливішого хімічного елемента – кисню, який займає основну масу земної кори.


Завантаження...

Схожі твори

  • Твір на тему: «Культура і цивілізація» Культура – це явище суспільне , притаманне лише людському суспільству, результат діяльності людей. До культури потрібно застосовувати критерій прогресивності. Цивілізація […]
  • Твір на тему: «Що таке скаути» Скаути – це представники міжнародного молодіжного неполітичного руху, метою якого є підтримка молоді в її духовному, розумовому і фізичному розвитку для того, щоб вона могла […]
  • Реферат на тему: «Поселення Македонії за часів Філіпа ІІ” Під час правління короля Філіпа ІІ грецькі держави заповнювали південну частину Балканського півострова на південь, приблизно, від теперішніх Салонік. За своїм загальним характером […]

Коментарі

2 коментарі до “Реферат на тему: «Історія відкриття кисню»”
  1. Лалка сказав:

    Спс виручили

  2. Лалка сказав:

    Спс виручили лалки

Прокоментуйте...или напишите ваш отзыв! Забронировать сочинение чтобы не списали одноклассники тоже здесь!

АНТИСПАМ: (Обязательно ответьте, надеемся у вас нормально с математикой?)


− 7 = дваили прокомментируйте через социальную сеть vkontakte (но лучше через комментарии выше!)